Puste studio "Faktów" TVN. "Dziś byłoby 8532. wydanie, ale nasz program się nie ukaże"

W środę TVN nie przedstawił swoim widzom najważniejszych wydarzeń dnia. W związku z protestem mediów 8532. wydanie "Faktów" nie zostało wyemitowane. Stacja pokazała zdjęcie pustego studia.

W środę wieczorem widzowie TVN nie zobaczyli na ekranach swoich telewizorów Anity Werner, Diany Rudnik, Grzegorza Kajdanowicza, Piotra Marciniaka czy Piotra Kraśki. Nie usłyszeli też standardowej formułki "Minęła 19. Na 'Fakty' zaprasza...". Po raz pierwszy od 23 lat wieczorny program informacyjny TVN nie został wyemitowany.

"Fakty" TVN nie zostały wyemitowane. Pierwszy raz od 23 lat

Zamiast tego "Fakty" zamieściły na Instagramie zdjęcie pustego studia. Widzimy na nim trzy kamery, puste niebieskie biurko i godzinę 19:00 wyświetlaną na ekranie z tyłu. "Dziś byłoby 8532 wydanie 'Faktów' TVN, ale nasz program po raz pierwszy się nie ukaże" - czytamy w podpisie do zdjęcia. 

 

Jeden z głównych wieczornych programów informacyjnych istnieje od 1997 roku. Brak środowego wydania wynika z protestu, w którym uczestniczy TVN i inne duże stacje telewizyjne, gazet, rozgłośnie radiowe i portale internetowe. 

"Minęła 19:00. Po raz pierwszy od 1997 nie ukazały się 'Fakty' TVN" - napisał na Twitterze Wojciech Bojanowski.

"8531 wydania 'Faktów', bez przerwy, codziennie. 8532. wydania dziś nie było. Bo władza, chce wprowadzić haracz, który może wolne, niezależne media doprowadzić do upadku. A bez wolnych, niezależnych mediów nie ma demokracji. Bez różnorodnych mediów, nie ma wyboru" - napisał z kolei Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN.

"Media bez wyboru". Redakcje protestują

W środę ruszyła akcja "Media bez wyboru". W reakcji na zapowiedź wprowadzenia nowego podatku od reklam niezależne media wystosowały list otwarty do rządzących oraz przedstawicieli wszystkich sił politycznych. Można przeczytać go w tym artykule >>. Podpisało się pod nim łącznie kilkadziesiąt firm medialnych, redakcji ogólnopolskich i lokalnych portali, kanałów telewizyjnych i dzienników. Największe portale internetowe w Polsce wyłączyły swoje strony, zamieszczając na nich wyłącznie komunikat o akcji "Media bez wyboru". 

Zobacz wideo Media bez wyboru
Więcej o: