Sondaż. Czy Donald Tusk powinien znów stanąć na czele Platformy Obywatelskiej?

Zdecydowana większość badanych uważa, że Donald Tusk nie powinien pełnić funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster. Przeciwnego zdania jest tylko 36 proc. ankietowanych.

W najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", ankietowanym zadano pytanie: Czy Donald Tusk powinien stanąć na czele Platformy Obywatelskiej? W partii trwa dyskusja na temat obecnego przywództwa Borysa Budki. Niektórzy członkowie ugrupowania uważają, że zmiana lidera może pozwolić PO na pokonanie obozu Zjednoczonej Prawicy.

Sondaż. Polacy o powrocie Donalda Tuska na szefa PO. 64 proc. badanych mówi "nie"

64 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie chce, aby Donald Tusk ponownie został przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, w tym 46 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie nie". Na pomysł powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki w roli lidera PO przychylnie patrzy tylko 36 proc. badanych. Sondaż Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" został przeprowadzony w dniach od 29 stycznia do 1 lutego na reprezentatywnej próbie 1081 dorosłych osób.

Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro Nieoficjalnie: Resort Ziobry rozpoczął blokowanie szybkiej ratyfikacji regulacji po szczycie UE

Senator PO: Rafał Trzaskowski to skarb. Powinien być przewodnicącym

Antoni Mężydło, senator Platformy Obywatelskiej, powiedział na antenie Radia Zet, że według niego powinno dojść do zmiany na stanowisku przewodniczącego partii. Senator nie wskazał jednak Donalda Tuska jako swojego kandydata. Mężydło podkreślił, że "nie uważa, że Borys Budka jest fatalnym przewodniczącym, ale mamy taki skarb, jak Rafał Trzaskowski, który cieszy się ogromną popularnością".

Posłowie pytają o inwigilację komputerów Polskie media piszą do rządu ws. nowego podatku. "To haracz"

Senator dodał, że obecny prezydent Warszawy ma większe doświadczenie niż Borys Budka i "powinien jak najszybciej pójść w tę stronę". Podkreślił, że "wszyscy postrzegają Trzaskowskiego bardzo dobrze" i dodał, że "zawsze był on kandydatem jego partii".

Zobacz wideo Kidawa-Błońska o ruchu Trzaskowskiego: To coś innego niż partia polityczna
Więcej o: