Dziennikarz zapytał Morawieckiego, kto jest prezesem Porozumienia. Premier zrobił unik

- Jestem przekonany, że Zjednoczona Prawica przetrwa i to niewielkie zawirowanie - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował we wtorek konflikt wśród działaczy Porozumienia. Szef rządu odmówił jednak jasnej odpowiedzi na pytanie, kogo obecnie uważa za prezesa ugrupowania. Nie ujawnił także, kiedy spodziewana jest rada koalicyjna.

O komentarz do sytuacji w Porozumieniu zapytał premiera Mateusza Morawieckiego podczas wtorkowej konferencji prasowej dziennikarz RMF FM Patryk Michalski. Reporter chciał wiedzieć od szefa rządu, kogo uważa za obecnego prezesa ugrupowania.

- Nie zajmuję się sytuacją w ramach Porozumienia. Jestem przekonany, że Zjednoczona Prawica przetrwa i to niewielkie zawirowanie - stwierdził Mateusz Morawiecki.

- Myślę, że koledzy w ramach Porozumienia szybko dojdą do porozumienia - dodał.

Adam BielanAdam Bielan o sytuacji w Porozumieniu: To jest naprawdę stajnia Augiasza

Porozumienie. Adam Bielan kontra Jarosław Gowin

W ubiegły czwartek odbyło się posiedzenie prezydium Porozumienia, na którym zawieszony został m.in. europoseł Adam Bielan. Jak informowały media, część polityków Porozumienia nie uznaje jednak tej decyzji.

W piątek sąd koleżeński wykluczył z partii Adama Bielana i posła Kamila Bortniczuka. Powodem miało być "wielokrotne złamanie statutu partii". Adam Bielan i część działaczy Porozumienia stoją na stanowisku, że wykluczenie to jest niezgodne ze statutem partii.

Sytuacja ma związek, z tym że kadencja Jarosława Gowina jako szefa Porozumienia skończyła się w kwietniu 2018 roku i od trzech lat formalnie nie jest on prezesem partii. Adam Bielan uważa, że przejął obowiązki prezesa Porozumienia jako szef Konwencji Krajowej partii. Tak 4 lutego stwierdził sąd koleżeński w składzie uznawanym przez część działaczy Porozumienia.

W miniony piątek na twitterowym koncie Porozumienia opublikowano oświadczenie podpisane przez większość parlamentarzystów partii, w którym udzielili oni "pełnego poparcia Jarosławowi Gowinowi, jako wybranemu demokratycznie i bez głosów sprzeciwu prezesowi zarządu krajowego naszej partii".

Zobacz wideo Czarzasty o "Koalicji 276": Łatwiej będzie posprzątać po PiS-ie przy "projekcie 307"
Więcej o: