Tadeusz Ferenc ma zrezygnować ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. "Decyzję ogłosi w środę"

W środę Tadeusz Ferenc ogłosi, że rezygnuje ze stanowiska prezydenta Rzeszowa - informuje portal Rzeszów News, powołując się na nieoficjalne informacje. Ferenc, który w środę będzie obchodził 81. urodziny, zajmuje to stanowisko od 2002 roku. Biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszów nie potwierdza, ani nie zaprzecza i odsyła na środową konferencję.

Tadeusz Ferenc miał poinformować współpracowników o swojej decyzji w poniedziałek - nieoficjalnie informuje portal Rzeszów News.

- Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam. Jedyne, co mogę powiedzieć, to że w środę o godzinie 11 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Pana Prezydenta - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Maciej Chłodnicki, dyrektor biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszów.

Wykładowca zwolniony za słowa o protestach kobiet. Wykładowca zwolniony za słowa o protestach kobiet. "Zrobili ci widzę aborcję mózgu"

Tadeusz Ferenc rezygnuje ze stanowiska prezydenta Rzeszowa? "Decyzję ogłosi w środę"

Powodem decyzji Tadeusza Ferenca, który w fotelu prezydenta Rzeszowa zasiada od 2002 roku, ma być pogarszający się stan zdrowia.

Jak opisuje rzeszowska "Gazeta Wyborcza", w dniach 13-21 stycznia br. Ferenc był w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem. Dzień po wypisie ponownie trafił do szpitala - placówkę opuścił dopiero 2 lutego. W ubiegłym tygodniu Ferenc miał pojawić się w ratuszu.

Chris Niedenthal Rzeszowska szkoła nie zgodziła się na wystawienie zdjęć Niedenthala

Zobacz wideo Grupa SPEED z Rzeszowa zatrzymała kierowcę, który pijany przekroczył prędkość w terenie zabudowanym

Jeśli Tadeusz Ferenc rzeczywiście ogłosi rezygnację ze stanowiska, w Rzeszowie odbędą się przedterminowe wybory. Do czasu wyboru nowego prezydenta, miastem będzie zarządzał wyznaczony przez premiera komisarz.

Więcej o: