Sejm. Sprzeczka pomiędzy dziennikarzem TVP Info i posłami PO. "Widziałem pana w nowym BMW"

Podczas konferencji prasowej w Sejmie doszło do spięcia pomiędzy posłami PO i dziennikarzem TVP Info. - Widziałem pana w nowym BMW, panie pośle, nie wiem, czy z poselskich pieniędzy pan je kupił - powiedział dziennikarz do posła Cezarego Tomczyka. Polityk nie pozostał mu dłużny i zwrócił uwagę na to, że jego zarobki w przeciwieństwie do pracowników TVP Info są jawne.

Posłowie Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk oraz Jan Grabiec wystąpili w poniedziałek na konferencji prasowej, aby poinformować o rozpoczęciu zbierania podpisów pod ustawą o likwidacji TVP Info oraz abonamentu RTV. Akcja została zapowiedziana przez Rafała Trzaskowskiego podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej, sygnowanej hasłem "czas na zmiany".

Kłótnia pomiędzy dziennikarzem TVP Info i posłami PO. "Ten sam model propagandy, którą wprowadził Putin"

- Telewizja Publiczna de facto przestała nią być, kiedy na miejsce uczciwych dziennikarzy przyszli nominaci partyjni albo ci, którzy chcą być nazywani dziennikarzami, ale tak naprawdę są funkcjonariuszami PiS-u i wiedzą, że najważniejsze jest dla nich zarabianie pieniędzy - powiedział Cezary Tomczyk, po czym zwrócił się do obecnego na sali dziennikarza TVP Info, Miłosza Kłeczka, gratulując mu w "kwestii auta".

Robert Kropiwnicki (w środku) Gowin będzie współrządził z KO? Kropiwnicki: Taki scenariusz jest możliwy

- Widziałem pana w nowym BMW, panie pośle, nie wiem, czy z poselskich pieniędzy pan je kupił, czy z jakichś innych - odpowiedział dziennikarz TVP Info.

Cezary Tomczyk podkreślił, że jego oświadczenie majątkowe jest jawne i każda osoba może sprawdzić jego majątek. Następnie zapytał się dziennikarza TVP Info, ile zarabia. Miłosz Kłeczek odpowiedział, że nie jest funkcjonariuszem publicznym i nie ma obowiązku ujawniania swojego majątku. - Pan się może wytłumaczyć, z jakich źródeł zakupił nowe BMW, bo widziałem pana na mieście w tym samochodzie - powiedział dziennikarz, po czym dodał, że PO chce zlikwidować TVP Info, aby "ukryć swoją nieudolność".

Poseł Jan Grabiec stwierdził, że według niezależnych medioznawców standardy TVP Info to standardy Russia Today. - To jest ten sam model propagandy, którą wprowadził Putin. Wy to powielacie. I to jest smutne, bo za możliwość funkcjonowania TVP płacą wszyscy Polacy - powiedział Grabiec, kończąc konferencję prasową.

PO zapowiada likwidację TVP Info

Podczas sobotniej konwencji PO, Borys Budka powiedział, że jeśli dojdzie do współpracy partii opozycyjnych (PO, Lewica, Polska 2050 i PSL), to będzie możliwe obalenie prezydenckiego veta oraz wygranie wyborów. - 276 to jest liczba posłów, która jest potrzebna do obalenia prezydenckiego weta (...) Obiecuję wam, że jesteśmy gotowi do każdej rozmowy, by zakończyć rządy nieudaczników, przez których wasze bezpieczeństwo jest zagrożone. Jesteśmy gotowi na wybory - powiedział.

Prokuratura Śledczy sprawdzali, czy w szpitalu zrobiono aborcje. Teraz się wycofują

- Uruchomimy narzędzia, które będą walczyć z codziennymi kłamstwem telewizji publicznej - dodał Budka.

Po Borysie Budce głos zabrał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Zlikwidujemy TVP Info i abonament RTV, a zbieranie podpisów zaczniemy już od poniedziałku. Wprowadzimy rozdział kościoła od państwa, między innymi odpis podatkowy na kościół. Zlikwidujemy Fundusz Kościelny - powiedział.

Zobacz wideo "Lewica nigdy nie zlikwiduje TVP". Czarzasty komentuje pomysł "Koalicji 276"
Więcej o: