Rafał Trzaskowski o TVP Info: Nawet komunistyczna propaganda była bardziej subtelna

- Ja jestem zdania, że kobieta powinna decydować. Nie ma aborcji na życzenie, nie zgadzam się z tym sformowaniem. Decyzja musi być w rękach kobiety - powiedział Rafał Trzaskowski, dodając, że w tym tygodniu powinno być znane stanowisko PO w tej sprawie. Prezydent Warszawy skrytykował też kanał telewizji publicznej - TVP Info.

Zapytany, kto przejmie stery, Rafał Trzaskowski odpowiedział, że wspiera obecnego szefa PO. - Mamy szefa - Borys Budka. Ja go wspieram. Zresztą widać to było w sobotę, także te wszelkiego rodzaju postulaty [o przejęciu przez Trzaskowskiego władzy w PO - red.] są nieuprawnione. Idziemy do przodu. Zresztą nie tak dawno wybraliśmy przewodniczącego, z czego bardzo się cieszę. Wszystko na to [że będę znowu kandydował na prezydenta Warszawy - red.] wskazuje. Zobaczymy - powiedział prezydent Warszawy na antenie Radia ZET.

Trasa S8TVP Info: Trzaskowski nie radzi sobie ze śniegiem

Zobacz wideo Rafał Trzaskowski: Rząd zaskakuje nas swoimi decyzjami godzinę przed ogłoszeniem

Rafał Trzaskowski o aborcji: Kobieta powinna decydować. Nie ma czegoś takiego jak aborcja na życzenie

Zapytany o Koalicję276, dzięki której opozycja mogłaby obalać weto prezydenta, a którą skrytykował Szymon Hołownia, Trzaskowski podziękował PSL.

- Chciałem podziękować zarówno Kosiniakowi-Kamyszowi, jak i Piotrkowi Zgorzelskiemu, dlatego że reakcja PSL-u była bardzo dojrzała. Ja się na pewno nie będę bawił w małe złośliwości. Niektórzy są uzależnieni od Twittera, a my po prostu proponujemy dosyć poważne rozwiązanie. To nie Platforma proponuje. PO zrobiła badania i zaczynamy dyskusję na ten temat - powiedział.

Szymon HołowniaHołownia o propozycji KO: Planowanie małżeństwa bez pytania wybranka

Prowadząca rozmowę Beata Lubecka zapytała o stanowisko PO ws. aborcji, pytając, czy partia będzie za "aborcją na życzenie do 12 tygodnia". 

Ja jestem zdania, że kobieta powinna decydować. Nie ma aborcji na życzenie - nie zgadzam się z tym sformowaniem. Decyzja musi być w rękach kobiety. Dokładne zapisy Polki i Polacy poznają tym tygodniu. Trudno, żebym ja to uprzedzał

- zwrócił uwagę.

Dodał, że obecnie trwają dyskusje na ten temat.

My mówimy, że będzie stanowisko partii, ale znajdą się również na naszych listach ludzie o innych poglądach. Jeśli dla kogoś to będzie niesłychanie istotne, najbardziej istotna kwestia, to na pewno będzie mógł wybierać osoby o trochę odmiennych poglądach, choć my wszyscy nie zgadzamy się na to drakońskie prawo, które zostało wprowadzone przez PiS

- dodał.

Trzaskowski o TVP: Nawet komunistyczna propaganda była bardziej subtelna

Rafał Trzaskowski odniósł się też do zapowiedzi likwidacji TVP Info.

Wszyscy zerkamy co jakiś czas do TVP Info i widzimy tam propagandę, której nie wiedzieliśmy w Polsce od kilkudziesięciu lat. Nawet komunistyczna propaganda była bardziej subtelna. [...] Po tym, co PiS zrobił z TVP Info, to powinno być natychmiast zlikwidowane, żeby już nigdy nikogo nie kusiło. Jeśli dojdziemy do władzy, zlikwidujemy TVP Info. Na pewno nie pozwolimy, żeby jakakolwiek partia mogła korzystać z narzędzia tak topornej propagandy

- powiedział Trzaskowski.

Prezydent Warszawy odniósł się też do śniegu, który spadł wczoraj, także w stolicy. - Czy zima zaskoczyła drogowców? - zadała klasyczne pytanie Lubecka. - Nie, nie zaskoczyła. Zaczęliśmy pracować wczoraj od 4 rano. [...] Oczywiście, były problemy w całej Europie, bo śnieg nie ma barw partyjnych, wbrew temu, co twierdzi TVP Info. [...] Myśmy wiedzieli, że jest taka prognoza pogody. Od godziny 4 rano wczoraj działało 300 pługów, trzy razy wyjeżdżały na ulice warszawy. [...] Trudno zaradzić takim opadom w stu procentach - podsmował.

Więcej o: