Poseł Michał Wypij o Krystynie Pawłowicz: Jeśli sędzia TK złamała prawo, trzeba jej podziękować

Gdyby okazało się, że wyjaśnienia Krystyny Pawłowicz są nieprawdziwie, to nie byłoby innego rozwiązania, jak tylko podziękować jej za służbę w Trybunale Konstytucyjnym - powiedział poseł Porozumienia Michał Wypij. Parlamentarzysta odniósł się do kontrowersji związanych z pobytem sędzi TK w hotelu w Solcu-Zdrój.

Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS, podkreśliła w oświadczeniu dla Polskiej Agencji Prasowej, że przebywa w hotelu Malinowy Zdrój na "pobycie leczniczym" i korzysta z tego miejsca "z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych". Pawłowicz zaprzeczyła, że w hotelu doszło do pożaru i została z niego ewakuowana przez Służbę Ochrony Państwa.

"Mocno podkreślam, że przebywam w hotelu Malinowy Zdrój na pobycie leczniczym. Jestem tutaj gościem i korzystam z tego miejsca z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych (...) Nie było żadnego zagrożenia i osobiście nie widziałam, by ktoś był ewakuowany. W trakcie tego zdarzenia osobiście przebywałam cały czas w swoim pokoju" - przekazała Pawłowicz.

Michał Wypij: Jeśli Krystyna Pawłowicz mija się z prawdą, trzeba jej podziękować

- Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której sędzia Trybunału Konstytucyjnego łamie polskie prawo, czy kłamie - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 poseł Michał Wypij.

Robert Mazurek wychodzi ze studiaKamil Bortniczuk wygłaszał monolog w radiu. Dziennikarz opuścił studio

Polityk Porozumienia oraz wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS podkreślił, że "gdyby się okazało, że wyjaśnienia - a one wydają się być oparte na literze prawa - są nieprawdziwe, to nie byłoby innego rozwiązania, jak tylko podziękować za służbę w Trybunale Konstytucyjnym, bo sędziowie nie mogą łamać prawa, nikt nie może".

Pawłowicz: Przebywam na pobycie leczniczym

Lokalny portal "Echo Dnia" przekazał, że w jednym z pomieszczeń technicznych hotelu Malinowy Zdrój doszło do niewielkiego pożaru, w wyniku którego ewakuowano około 100 osób, w tym sędzię TK. Wbrew temu, o czym zapewnia sędzia TK, "Echo Dnia" podaje: "Po Krystynę Pawłowicz szybko podjechało bmw Służby Ochrony Państwa i pani sędzia szybko wyjechała z uzdrowiska".

Jarosław Kaczyński  i Jarosław Gowin w SejmieGowin zawiesił swoją obecność na posiedzeniu Rady Koalicji

Zgodnie z obowiązującymi restrykcjami, działalność branży hotelarskiej w Polsce zostanie wznowiona dopiero od 12 lutego. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", hotel w Solcu Zdrój działał, ponieważ świadczył zabiegi medyczne oraz tzw. pakiety spa. Hotel poinformował na swojej stronie, że do końca stycznia z pakietów mogli korzystać wyłącznie pacjenci poddawani zabiegom fizjoterapii. "Wymagana jest konsultacja z lekarzem lub fizjoterapeutą (...) w celu uzyskania skierowania oraz min. 1 zabieg leczniczy na dobę". 4 lutego na stronie pojawiło się również zaproszenie do korzystania m.in. z "zimowej rehabilitacji" czy balneoterapii.

Zobacz wideo Morawiecki: W połowie lutego otwieramy hotele, kina i teatry
Więcej o: