Donald Tusk krytykuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. "Pisowska wersja dyktatury to dykta i tektura"

Donald Tusk po raz kolejny w ostatnim czasie odniósł się do działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej i były premier coraz chętniej komentuje krajowe wydarzenia.

"Pisowska wersja dyktatury to dykta i tektura. Państwo słabe, ale bardzo dokuczliwe" - napisał na Twitterze były premier Donald Tusk, obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Donald TuskTusk uderza w rząd: Chaotyczny lockdown niszczy ludzi, nie wirusa

Donald Tusk o rządzie PiS. "Pisowska wersja dyktatury to dykta i tektura"

Donald Tusk ostatnio coraz częściej komentuje poczynania rządu Prawa i Sprawiedliwości. 3 lutego skomentował działania rządzących dotyczące walki z epidemią koronawirusa i wprowadzanymi obostrzeniami.

"Chaotyczny i niekonsekwentny lockdown niszczy ludzi, nie wirusa, a wybiórcza i niepełna tarcza nie powstrzyma upadku tysięcy małych firm. Mniej restrykcji, więcej pomocy!" - stwierdził 3 lutego.

Prezydent Gdańska Paweł AdamowiczDonald Tusk pisze o śmierci Pawła Adamowicza. "Nie zapomnimy sprawców"

Zobacz wideo Dwudzieste urodziny PO. Czy Tusk wróci do polskiej polityki?

Były premier skomentował także wprowadzenie niemal całkowitego zakazu aborcji w Polsce, które zostało wprowadzone w wyniku orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku.

"Im nie chodzi o ochronę życia. To przecież pod ich rządami coraz więcej Polaków umiera i coraz mniej się rodzi. Życie to polskie kobiety. Obrona ich praw i godności przed cynicznym fanatyzmem władzy to nasze być albo nie być" - skomentował w dniu publikacji orzeczenia TK w Dzienniku Ustaw, czyli 27 stycznia br.

10 dni wcześniej Donald Tusk ustosunkował się z kolei do słów Jarosława Kaczyńskiego, który w Starachowicach podczas mszy w intencji jego zmarłej mamy Jadwigi powiedział, że "odrzucenie zła jest dzisiaj czymś niezwykle istotnym, bo zło atakuje. Atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród". 

"Jarosław Kaczyński przyznał dziś spod ołtarza, że zło atakuje naszą Ojczyznę i naród. Zgadzam się z jego diagnozą w stu procentach" - stwierdził.

Więcej o: