Szymon Hołownia: Kaczyński pokazał środkowy palec Polkom i Polakom. Upokorzył nas

- Spadnie liczba legalnych aborcji, wzrośnie ilość ludzkich dramatów - mówi Szymon Hołownia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" odnosząc się do decyzji TK o zakazie aborcji. - Prawo to coś, co trzeba ustalić z ludźmi o innych światopoglądach, bo ono obowiązuje nas wszystkich.

Szymon Hołownia powiedział w rozmowie w "Dziennikiem Gazetą Prawną", że wyrok Trybunały Konstytucyjnego o zakazie aborcji spowoduje wiele cierpienia i falę nielegalnych zabiegów usuwania ciąży.

Ruch Polska 2050. Szymon Hołownia i Michał Kobosko.Hołownia o Zgorzelskim: Jest człowiekiem o mentalności ciecia politycznego

Szymon Hołownia o Kaczyńskim: pokazał środkowy palec i upokorzył nas

Jarosław Kaczyński pokazał środkowy palec milionom Polek i Polaków, upokorzył nas, ogłaszając się panem naszych sumień, pchając się z butami w najbardziej dramatyczne ludzkie sytuacje.

– stwierdził Szymona Hołownia w rozmowie z “DGP”.  Uważa on, że po decyzji Trybunału Konstytucyjnego spadnie co prawda liczba legalnych aborcji, ale za to znacznie wzrośnie liczba ludzkich tragedii i zabiegów przerywania ciąży poza Polską, lub też w sposób nielegalny.

Jak się próbuje promować cywilizację życia poprzez stawanie z batem nad głowami ludzi, kończy się to tym, że jest mniej życia, więcej cierpienia i śmierci. 

- dodał lider Polski 2050, centrowego stowarzyszenia, którego powstanie zainicjował. - Już teraz kobiety rezygnują z badań prenatalnych w obawie przed wynikiem. Skoro i tak nie mogą usunąć ciąży - wolą nie wiedzieć, a to z kolei uniemożliwia leczenie perinatalne, co tylko pogarsza sprawę.

Hołownia: Mam konserwatywne poglądy, ale...

Hołownia przyznał bez ogródek, że ma konserwatywne poglądy. Dodał, że ma prawo przekonywać innych do swoich poglądów wyłącznie postawą, nigdy przymusem, tak jak próbuje zrobić polski rząd decyzją TK.

Prawo to coś, co muszę ustalić z ludźmi o innych światopoglądach, bo ono obowiązuje nas wszystkich.

- powiedział.

Szymon HołowniaSzymon Hołownia o wyroku TK: Kaczyński po raz kolejny podpalił lont

 Szymon Hołownia chce powrotu ustawy z 1993 roku

Lider Polski 2050 uważa, że ustawa "o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunków dopuszczalności przerywania ciąży", którą Sejm przyjął w styczniu 1993 roku, powinna być ponownie przyjęta. Według jej autorów przepisy dopuszczające aborcję wyłącznie w trzech przypadkach miały być kompromisem między środowiskami prawicowymi a lewicowymi.

Zobacz wideo Referendum ws. aborcji? "Hołownia chce umyć ręce od odpowiedzialności"
Więcej o: