Trzaskowski na czele partii? Senator PO: Jak najszybciej. Mamy w partii skarb

Antoni Mężydło, senator Platformy Obywatelskiej przyznał, że powinno dojść do zmiany na stanowisku szefa partii. Senator "nie uważa, że Borys Budka jest fatalnym przewodniczącym, ale mamy taki skarb, jak Rafał Trzaskowski, który cieszy się ogromną popularnością".

Senator Antoni Mężydło powiedział w programie Gość Radia ZET, że "Trzaskowski powinien jak najszybciej pójść w tę stronę". Jego zdaniem obecny prezydent Warszawy "ma większe doświadczenie" od przewodniczącego Platformy. I Mężydło wyszczególnił fakty, które mają za Trzaskowskim przemawiać. - Był ministrem cyfryzacji, administracji, europosłem, umie wygrywać wybory. Ostatnie wybory to tak naprawdę jego sukces. Myślę, że nawet możemy samodzielnie wygrać te wybory. Nie uważam, że Borys Budka jest fatalnym przewodniczącym, ale mamy taki skarb, jak Rafał Trzaskowski, który cieszy się ogromną popularnością - dodał.

W dalszej części wypowiedzi Mężydło powiedział, że "wszyscy postrzegają Trzaskowskiego bardzo dobrze" i dodał, że "zawsze był on kandydatem jego partii". - Już się wymigiwał ze swoich ambicji wielokrotnie, bo były naciski przy wyborze na szefa partii, szefa klubu - podkreślił.

Mężydło: Kiedyś Kaczyński mówił, że państwo nie może być opresyjne wobec kobiet

Senator PO i były polityk PiS został również zapytany o aborcję na żądanie. - Mnie Jarosław Kaczyński nauczył tego, żeby popierać kompromis aborcyjny, kiedy był konflikt z Markiem Jurkiem. Powiedział wtedy, że państwo nie może być opresyjne wobec kobiet. Ja to zrozumiałem - oświadczył.

Po chwili Antoni Mężydło odniósł się do tematu aborcji w kontekście swojego ugrupowania. - Powinniśmy wypracować własne stanowisko. Bardzo podoba mi się pomysł Bronisława Komorowskiego, że powinniśmy przedstawić pytania do referendum - dodał.

- Skręcamy w lewo w PO. Konserwatywny elektorat coraz bardziej zabiera nam PiS. A nasi przywódcy byli bardziej lewicowi i w kampaniach wyborczych mnóstwo kandydatów konserwatywnych zostało wyciętych, jeśli chodzi o pozycję na liście - ocenił Mężydło.

Zobacz wideo Otyłość większym problemem wśród dziewczynek niż wśród chłopców? "Radziłbym wsłuchiwać się w język polski, którym posługuję się dość precyzyjnie"
Więcej o: