Przemysław Czarnek zrzuci 5 kg w ciągu Wielkiego Postu. "Deklaruję"

- Rzeczywiście, nie należę do najszczuplejszych - przyznał Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Dyskusja, jaka rozpętała się po jego słowach o problemie otyłości wśród młodzieży, a "zwłaszcza dziewcząt", przyjęła ciekawy obrót. Czarnek zadeklarował, że da dobry przykład młodzieży i schudnie 5 kg do końca Wielkiego Postu.

Deklaracja ministra Przemysława Czarnka padła najpierw podczas rozmowy z dziennikarzem Polskiego Radia, a później Czarnek potwierdził ją na Twitterze. Prowadzący rozmowę przedstawił ministrowi  propozycję, jaką ma dla niego "Fakt".

"Fakt" proponuje ministrowi, aby ten zrzucił 20 kg

"Fakt" zaproponował, aby Przemysław Czarnek dał dobry przykład młodzieży i w czasie Wielkiego Postu zrzucił 20 kilogramów. Minister podziękował "Faktowi" za troskę i powiedział, że przyjmuje wyzwanie, ale w nieco innej - okrojonej - formie. Skądinąd słusznie, bo zrzucenie 20 kg w niespełna dwa miesiące (Wielki Post kończy się 3 kwietnia) jest zwyczajnie niemożliwe.

Rzeczywiście, nie należę do najszczuplejszych, żeby też nie pastwić się nad sobą samym. Ale mogę powiedzieć w ten sposób: skoro ruszymy niebawem z tym programem, to i minister edukacji deklaruje publicznie, że w ciągu tego Wielkiego Postu 5 kg w dół na pewno pójdzie

- odpowiedział minister i powtórzył obietnicę również na swoim Twitterze.

Przemysław Czarnek: Niech sami się wezmą za siebie

Prowadzący rozmowę zauważył, że "Fakt" zaproponował utratę nie pięciu, a 20 kilogramów, na co Czarnek odpowiedział krótko: 

Niech sami się wezmą za siebie, ja proponuję pięć.

Minister dodał, że problem otyłości jest szczególnie spotęgowany przez pandemię, w czasie której znacznie mniej wychodzimy na zewnątrz, wiele osób pracuje zdalnie.

Przemysław Czarnek przypomniał, że resort edukacji i nauki ma dla uczniów, którzy wrócą do nauki stacjonarnej program wsparcia w czterech dziedzinach, między innymi w walce z otyłością. Uważa, że trzeba przeszkolić nauczycieli WF-u, aby lekcje po powrocie do szkół były wykorzystywane jak najbardziej efektywnie i nastawione na walkę z otyłością.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi
Więcej o: