Jurek Owsiak do Młynarskiej. "Posłuchajcie, co ma 'Dziaders' do powiedzenia"

Jurek Owsiak odnosząc się do wpisu Pauliny Młynarskiej napisał: "Jedno zdanie wyrwane kompletnie z kontekstu narobiło kompletnego bałaganu". Dodał też, że nazwanie jego, prawie 70-latka, dziadersem podoba mu się, bo "brzmi energetycznie".

"Posłuchajcie, co ma 'Dziaders' do powiedzenia" - tak Jurek Owsiak rozpoczął swoją odpowiedź na fejsbukowy wpis Pauliny Młynarskiej, która nazwała go dziadersem i zarzuciła "wbijanie noża w plecy" Strajkowi Kobiet. Kontrowersje wzbudził fragment wypowiedzi Jurka Owsiaka, który podczas podsumowania 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powiedział, że "nie jesteśmy świrami, wariatami, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie".

Jurek Owsiak odpowiada Młynarskiej: "Dziaders" nawet mi się podoba. Brzmi energetycznie

"Paulino, wczoraj przeczytałem Twój wpis i nazwać możesz mnie jak chcesz, bo powiem szczerze, że nazwa nawet mi się podoba, bo biorąc pod uwagę moje prawie siedem dych na karku, brzmi to energetycznie i dla mnie do zaakceptowania. Ale Dziaders Jurek nigdy, ale to przenigdy w życiu nie powiedział, a także nie pomyślał tego, co Ty opatrzyłaś swoim komentarzem" - podkreślił Owsiak.

Młynarska do Jurka Owsiaka po wypowiedzi nt. aborcji. 'Jesteś dziadersem'Młynarska do Owsiaka po wypowiedzi nt. aborcji: Jurku, jesteś dziadersem

Szef WOŚP wyjaśnił, że nie może wyjść ze zdziwienia, że to co powiedział zostało tak "nieprawdopodobnie zmienione, ponieważ jedno zdanie wyrwane kompletnie z kontekstu narobiło kompletnego bałaganu". Dodał, że bardzo długo zastanawiał się nad swoją odpowiedzią, dlatego postanowił jeszcze raz zacytować swoją wypowiedz.

"Tutaj jest także bardzo ważne, o czym mówiłem przez cały Finał nawiązując też między innymi do Strajku Kobiet. To jest nasze ogromne wsparcie od wielu lat dla intensywnej terapii noworodka, intensywna terapia noworodka, mówię to bardzo wyraźnie, bardzo głośno, to są wcześniaki, to właśnie jest wielowadzie, kiedy to dziecko się rodzi i wtedy ten sprzęt z serduszkiem ratuje życie. Wszelkiego rodzaju bzdury wygadywane pod moim adresem, pod adresem Fundacji, że jesteśmy Fundacją która, już nawet nie będę mówił, bo to już nawet mi nie wychodzi, bo to jest tak obrzydliwe, że nawet nie chcę o tym mówić. Ale generalnie wiecie o co chodzi. Nie jesteśmy świrami, wariatami, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie, to jest absolutne nadużycie, myślenie o tym jest absolutnym nadużyciem" - brzmi pełna wypowiedź Owsiaka z podsumowania 29. Finału WOŚP.

Jurek Owsiak: To była niezgoda na obrażanie uczestników Strajku Kobiet

Jurek Owsiak podkreślił, że wraz z żoną całkowicie sprzeciwia się skrótom myślowym, które są forsowane np. przez media publiczne. "A tym skrótem myślowym jest nazwanie Strajku Kobiet - jego uczestniczek i uczestników (...) wyzwiskami, najgorszymi przezwiskami, obrażanie ich i dyskredytowanie. Nie zgadzamy się na nazywanie prawa kobiet do wyboru - aborcją na pstryknięcie. I my spotkaliśmy się z takimi określeniami, kiedy od samego początku wyrażaliśmy swoje poparcie dla protestów kobiet już kilka lat temu".

Jarosław Gowin i Adam BielanBielan szefem Porozumienia? Gowinowi miała skończyć się kadencja dawno temu

Owsiak dodał, że wiele osób zna jego "abstrakcyjny język i sposób budowania zdań", dlatego prosi o branie pod uwagę całości jego wypowiedzi. "Kiedy Finał zakończył się, przynajmniej na razie, ogromnym sukcesem, pozwoliłem sobie na konferencji prasowej wypowiedzieć te słowa, które są moją niezgodą na takie traktowanie uczestniczek i uczestników Strajku Kobiet".

Jurek Owsiak podkreśla, że Strajk Kobiet podejmuje ogromną ilość problemów, i podaje również pomysły, jak je rozwiązać. Szef WOŚP wyraził nadzieję, że jeśli Paulina Młynarska jeszcze raz przeczyta jego wypowiedź, to "zrozumie, że nie buduję sobie poglądu na te sprawy z PRL-owskiego bytu, a zbudowałem go wraz z moją żoną przez 29-letnie działanie Fundacji".

"Chciałem wspierać Strajk Kobiet i wszystkie strony obróciły się przeciwko nam. Czas jednak pokaże, że z całych sił chcemy bronić praw człowieka, bezpieczeństwa kobiet i aktywności obywatelskiej" - zakończył swój wpis Owsiak.

Zobacz wideo Bodnar: Moim zdaniem Polska łamie prawa człowieka ws. aborcji
Więcej o: