Hołownia o wicemarszałku Zgorzelskim: Jest człowiekiem o mentalności ciecia politycznego

- Zgorzelski jest człowiekiem o mentalności ciecia, politycznego oczywiście - tak lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia podsumował wypowiedź wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego z PSL. Ten stwierdził wcześniej, że Hołownia "podbiera posłów" i "ma mentalność kreta".

Szymon Hołownia odniósł się do wcześniejszej wypowiedzi wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, który komentował "przejęcie" przez ruch Polska 2050 Joanny Muchy z Koalicji Obywatelskiej i senatora Jacka Burego. W RMF FM pytano go, czy nie boi się, że "Hołownia nie wpadnie do PSL-owskiego kurnika i powybiera posłów". - Jeśli Szymon Hołownia chce być takim "kozakiem", to niech podbiera Prawu i Sprawiedliwości. Wtedy będzie działał na rzecz opozycji. Teraz jest to po prostu działanie szkodliwe, działanie faceta o mentalności kreta. To, co robi to draństwo, nikczemność i podłość - powiedział Zgorzelski.

Hołownia o Zgorzelskim: Mentalność politycznego ciecia

W odpowiedzi na te słowa Szymon Hołownia zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, na którym stwierdził:

Jeżeli ja jestem człowiekiem o mentalności kreta, to on jest człowiekiem o mentalności ciecia, politycznego oczywiście. Nie rozumie, o co się dzisiaj toczy gra, pilnuje swojego stanu posiadania. Ale ten stan posiadania opozycji nie pozwala wygrać z PiS-em, nie pozwala zmienić rządu w tym kraju.

O swoje słowa Hołownia został zapytany w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News. Jak stwierdził, rozumie, że Zgorzelskiemu "trochę się ulało".  - Ale w ramach chrześcijańskiego miłosierdzia wypuściliśmy dzisiaj na Twitterze filmik. Nazywałem to jego zachowanie realizowaniem mentalności właściwej stróżom różnych nieruchomości, którzy zajmują się tylko pilnowaniem swojej małej własności, a nie ofensywnie starają się o to, żeby wygrać wybory, żeby wreszcie się uczyć - powiedział Hołownia.

- A jest możliwa koalicja kreta z cieciem? - dopytywał go prowadzący program, Bogdan Rymanowski.

- Oczywiście, że jest. My możemy w chwilach uniesień poobrzucać się dowolnymi uszczypliwościami, co jest też naturą ludzi temperamentnych. Jesteśmy w tym stanie uniesień pragmatykami, wiem, że tu się znajdzie miejsce dla wszystkich. Potrzebna w tej układance jest Platforma, PSL, Lewica. Pytanie, jak ta układanka zostanie zrobiona, czy będziemy realizowali stary model, w którym to PO jest hegemonem czy będzie to układ nowy, bardziej kreatywny - zaznaczył.

Hołownia był też pytany o wyrok TK ws. aborcji. - Aborcja zawsze jest dramatem, trzeba zrobić wszystko, żeby jej uniknąć, ale zawsze mówiłem, że nie należy zmieniać tego stanu rzeczy, który w 1993 roku został ustalony - powiedział.

Z nowego sondażu IBRiS dla Onetu wynika, że ruch Hołowni uzyskuje coraz lepsze wyniki i dogania Koalicję Obywatelską - na Polskę 2050 oddanie głosów zadeklarowało 16,9 proc. respondentów (wzrost poparcia aż o 5,9 punktów procentowych), a na KO - 19,2 proc. (spadek o 3,1 procent). Oddanie głosów na PiS zadeklarowało 31,1 proc. osób badanych (spadek o 1,9 punktu procentowego).

Więcej o: