"Wprost" o rozmowie Kurskiego z Kaczyńskim: Prezes TVP chciał zostać wicepremierem

"Wprost" podaje, że Jacek Kurski rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim o ewentualnym wejściu do rządu. Według doniesień szef TVP chciał zostać wicepremierem, ale prezes PiS się nie zgodził.

Tygodnik "Wprost" opisuje spotkanie Jacka Kurskiego z Jarosławem Kaczyńskim. - Kurski chciał zostać wicepremierem. Jarosław Kaczyński odpowiedział mu, że nie ma kto go zastąpić w telewizji. I że w wrócić do tematu mogą, kiedy Kurski przedstawi mu swojego godnego następcę na stanowisko - mówi informator tygodnika.  - Kurski cały czas wmawiał prezesowi, że tylko dzięki telewizji publicznej PiS wygrywa wybory. Więc teraz nie powinien się dziwić, że Jarosław Kaczyński nie chce dopuścić do zmian w tej dobrze naoliwionej machinie wyborczej - dodaje.

Zobacz wideo Jacek Kurski - wizjoner, poliglota, o takie polskie walczył!

"Wprost": Kurski chciał wejść do rządu. Kaczyński odmówił

Według rozmówcy "Wprost" pochwała ze strony Kaczyńskiego była jedynie wymówką, by odmówić Kurskiemu stanowiska w rządzie. Jak twierdzi informator, Kurski chce "odetchnąć od telewizji i wejść do czynnej polityki". Ma to być związane z faktem, że prezes TVP i jego żona Joanna spodziewają się dziecka.  

Więcej o: