Cezary Tomczyk wieszczy zmiany na fotelu premiera. "Dni Morawieckiego są policzone"

Przewodniczący klubu parlamentarnego PO Cezary Tomczyk przyznał, że "wydaje się, iż dni premiera Mateusza Morawieckiego są policzone". Jego zdaniem "Jarosław Kaczyński myśli o zmianie premiera, żeby zmienić zderzak, który już się zużył".

Pytany w telewizji wpolsce.pl o ocenę działalności prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, prezes PiS ocenił, że ma on "talent organizacyjny". - W tym naszym zbiorze różnego rodzaju osób, które mają kwalifikację do tego, żeby zrobić dla społeczeństwa w szerszym tego słowa znaczeniu coś dobrego, on jest taką bardzo wyraźnie wyróżniająca się postacią - powiedział.

Kaczyński: 'Obajtek to nadzieja dla Polski'. Opozycja pyta, czy Morawiecki jest już spakowany?Kaczyński namaścił nowego premiera? "Czy Morawiecki jest już spakowany?"

Jarosław Kaczyński o Danielu Obajtku: Uczyni dużo więcej dla Polski

Jarosław Kaczyński dodatkowo stwierdził, że PKN Orlen jest obecnie spółką, która "liczy się w skali międzynarodowej". - Dziś to wszystko, co działo się choćby wokół połączenia między Orlenem a Lotosem, różnego rodzaju naciski, żeby do tego nie dopuścić, UE musiała się na to zgodzić, pokazują, że to już jest bardzo poważnie traktowana siła. Ci, którzy naciskali, to najcięższa waga nie w skali europejskiej, ale i światowej - skomentował.

Na tym jednak pochwały w stronę prezesa PKN Orlen się nie skończyły. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wyraził również opinię, że Obajtek "uczyni jeszcze dużo więcej dla Polski".

Cezary Tomczyk o prezesie PKN Orlen: Zamienia wolne media w propagandę

W programie "Graffiti" szef klubu parlamentarnego PO Cezary Tomczyk zdradził, że Obajtek "jest człowiekiem z aktem oskarżenia o korupcję w przeszłości". - Sprawę opisał "Dziennik Łódzki", który pan Obajtek dzisiaj kupił. Trzeba zadać pytanie, czy "Dziennik Łódzki" będzie mógł napisać w przyszłości taki tekst. Likwiduje się wolne media, a człowiek, który je likwiduje i kupuje je dla koncernu paliwowego, jest według Kaczyńskiego gwiazdą - mówił.

Na pytanie o to, czy premier Mateusz Morawiecki może stracić swoją posadę, Tomczyk zdradził, że "na sejmowych korytarzach mówi się o tym od wielu miesięcy". - Mówi się, że Morawieckiego może zastąpić Obajtek albo Mariusz Błaszczak. To wybór między czymś złym, a czymś złym, jeśli chodzi o prowadzenie polskiego państwa - ocenił.

Jarosław KaczyńskiKaczyński obiecuje "nowy ład": Nikt nie używa gazu łzawiącego na wielką skalę

Tomczyk określił ponadto Obajtka "człowiekiem, który kupuje wolne media, żeby zamienić je w propagandę", a także wyraził obawę o kwestię mediów. - Ważne, żebyśmy nie wpadli w pewną pułapkę. Kaczyńskiemu i PiS-owi nie chodzi o to, żeby to były polskie media, tylko PiS-owskie. To zasadnicza różnica. Bardzo rzadko te dwa interesy idą ze sobą w parze. Czy musimy sprawdzać, jak będą wyglądać media pod wodzą PiS-u? Wystarczy spojrzeć na TVP - przyznał.

Zobacz wideo Co stanie się z prawem antyaborcyjnym w Polsce?
Więcej o: