Kaczyński: "Obajtek to nadzieja dla Polski". Opozycja pyta, czy Morawiecki jest już spakowany

- Mam średnie zdanie o Mateuszu Morawieckim, ale zamiana jego na Obajtka to już jest kuriozum - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz o scenariuszu zmiany na stanowisku premiera. Sugestie, że nowym premierem mógłby zostać Daniel Obajtek pojawiły się po wywiadzie, w którym Jarosław Kaczyński chwalił osiągnięcia prezesa PKN Orlen, nazywając go nadzieją dla Polski.

W wywiadzie udzielonym telewizji wPolsce Jarosław Kaczyński powiedział, że Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen odpowiadający za przejęcie grupy medialnej Polska Press, to "zupełnie niezwykły człowiek" oraz nadzieja "nie naszego obozu politycznego, nie jakiejś grupy partykularnej, tylko po prostu Polski, wszystkich Polaków, którzy chcą po prostu dobra naszego narodu, którzy chcą żyć w kraju silnym".

Komentarze po słowach Kaczyńskiego o Danielu Obajtku. "Dni premiera Morawieckiego mogą być już policzone"

Pochlebne wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat prezesa PKN Orlen spowodowały lawinę komentarzy oraz spekulacji, że Daniel Obajtek może w przyszłości zastąpić Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera RP.

Uzasadnienie do orzeczenia TK ws. aborcji pojawiło się 'nie wiadomo skąd'? Część sędziów nie chciała go podpisać (zdjęcie ilustracyjne)Fogiel o wyroku TK ws. aborcji: Kaczyński nie miał wpływu na termin i formę

"Po dzisiejszym wywiadzie Kaczyńskiego w wPolityce.pl, możemy już spokojnie mówić do Obajtka - Panie Premierze!" - uważa Katarzyna Lubnauer, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Podobnego zdania jest dziennikarz Jacek Nizinkiewicz. "Miesiąc temu prezes PiS mówił, że Mateusz Morawiecki będzie premierem do końca kadencji. Albo kadencja będzie krótsza, albo Jarosław Kaczyński umówił się z PMM na pełną kadencję tak jak z Beatą Szydło" - napisał na Twitterze.

Szef klubu KO, Cezary Tomczyk, powiedział w Polsat News, że wydaje mu się, że "dni premiera Mateusza Morawieckiego mogą być już policzone i prezes Kaczyński myśli o zmianie premiera, żeby wymienić zderzak, który się już trochę zużył". "Wpolityce publikuje sondaż ze słabiutkim wynikiem PiS. Tego samego dnia zajawka wywiadu z JK, w którym ten wygłasza pean na cześć Daniela Obajtka. Nie ma przypadków, są tylko znaki" - podkreślił dziennikarz Kamil Dziubka.

"Słyszę, że prezes Kaczyński w wywiadzie w tv zmienił premiera. Czy PMM już spakowany?" - napisała na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu.

Marek Suski. PiS.Po atakach na konta PiS posłowie będą szkoleni z korzystania z internetu

Komentarze po słowach Kaczyńskiego o Danielu Obajtku. "To już jest kuriozum"

Według Władysława Kosiniaka-Kamysza pochwały Jarosława Kaczyńskiego pod adresem prezesa PKN Orlen "to są jakieś słowa oderwane od rzeczywistości". Lider ludowców podkreślił, że "Daniel Obajtek będzie nazwiskiem słynnym w kolejnych latach, ale z powodu rozliczeń, które trzeba będzie przeprowadzić".

- Nie wydaje mi się, żeby Daniel Obajtek został premierem. W tak zwariowanej rzeczywistości mam nadzieję, jeszcze nie żyjemy. Tam będzie wiele rozliczeń i to nazwisko będzie słynne, z tym się mogę zgodzić. Mam średnie zdanie o Mateuszu Morawieckim, ale zamiana jego na Obajtka to już jest kuriozum - powiedział w rozmowie z Radiem Wrocław.

"Ocena talentów i roli, jaką odegra w historii prezes Obajtek świadczy tylko i wyłącznie o tym jak łatwo starszym panem manipulować" - napisał na Twitterze Sławomir Nitras z KO.

Zobacz wideo Opublikowano wyrok TK w sprawie aborcji. Polki i Polacy w wielu miastach wyszli na ulicę
Więcej o: