Rzeczniczka PiS komentuje uzasadnienie wyroku i protesty. "Chodzi o cyniczną walkę z rządem"

Anita Czerwińska zapowiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość przedstawi swoje stanowisko ws. wyroku TK po analizie uzasadnienia. Według rzeczniczki PiS organizatorom protestów "chodziło o to, żeby prowadzić cyniczną walkę z rządem".

Anita Czerwińska na antenie TVP Info skomentowała opublikowane w środę uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. - Uzasadnienie zostało dzisiaj opublikowane. Nastąpi jeszcze publikacja wyroku w Dzienniku Ustaw wraz z uzasadnieniem [wyrok został opublikowany na stronie Dziennika Ustaw po godzinie 23.15 - przyp. red.]. My się musimy z tym obszernym dokumentem zapoznać i dokonać bardzo rzetelnej, wnikliwej i poważnej analizy. Kiedy ją zakończymy, przedstawimy swoje stanowisko w tej sprawie - powiedziała rzeczniczka PiS

Donald TuskTusk o publikacji uzasadnienia wyroku TK. "Im nie chodzi o ochronę życia"

Wyrok TK ws. aborcji. Anita Czerwińska o protestach: Chodziło o cyniczną walkę

Odnosząc się do protestów w tej sprawie, Czerwińska stwierdziła, że "ich istota nie odnosiła się do tego wyroku". - Podawano kłamstwa i dezinformację uczestnikom. Tak naprawdę organizatorom chodziło o to, żeby prowadzić cyniczną walkę z rządem i to jest jedyny pomysł Platformy, która nie ma żadnego programu. To pokazuje nikczemność, bo wyprowadzanie ludzi na ulicę stanowi dla nich zagrożenie. To jest skrajnie nieodpowiedzialne i haniebne - powiedziała. 

Protest przeciw zakazowi legalnej aborcjiWyrok TK ws. aborcji. Co się działo po ogłoszeniu? "Efekt mrożący, strach"

W środę wieczorem ponownie w wielu polskich miastach wybuchły protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. Demonstracje są spowodowane opublikowaniem przez TK uzasadnienia do październikowego wyroku ws. aborcji. 

Zobacz wideo Lempart przemawia na Nowogrodzkiej. "Lekarze i lekarki, to czas próby dla was"