Szczepienia pracowników UMK w Toruniu. Wśród nich poseł Zbigniew Girzyński? "Nie będę komentował"

Lokalne media podają, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaszczepił pracowników swojej uczelni. Wśród nich miał być poseł PiS Zbigniew Girzyński. - Nie będę komentował tych informacji - powiedział polityk.

Jak podaje portal nowosci.com.pl, wśród osób zaszczepionych w poniedziałek w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Ciechocinku miał się znaleźć poseł PiS i pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Zbigniew Girzyński. - Nie będę komentował tych informacji. W sprawie szczepień przeciwko koronawirusowi proszę się kontaktować z rektorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - powiedział portalowi polityk.

Szczepienia pracowników UMK w Toruniu. Girzyński nie chce komentować

Do sprawy odniósł się rzecznik UMK Marcin Czyżniewski. - Nie mamy listy zaszczepionych osób z naszego uniwersytetu ani szczegółów dotyczących szczepień. Wiemy, że szczepienia ruszyły 25 stycznia, a pracownicy UMK mogą z nich korzystać po tym, jak 14 stycznia otrzymaliśmy rozporządzenie z Ministerstwa Zdrowia o szczepieniach dla pracowników uniwersytetu. Nie wiem, czy profesor Zbigniew Girzyński już się zaszczepił. Mógł to zrobić, jeśli złożył odpowiednie dokumenty do administracji uczelni. Jest naszym pracownikiem, nikogo więc nie wypchnął z kolejki oczekujących - powiedział. 

Zobacz wideo Szczepienia w Polsce. Jak wygląda kwalifikacja osób ze schorzeniami?

Rozporządzenie, o którym mówi rzecznik uczelni, reguluje kolejność, w jakiej poszczególne grupy mogą przystąpić do szczepień. I tak w ramach etapu I na początku znajdują się pacjenci "zakładu opiekuńczo-leczniczego, zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego, hospicjum stacjonarnego i oddziału medycyny paliatywnej oraz osoby przebywające w domu pomocy społecznej". Kolejni są seniorzy, później nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni, a dopiero po nich nauczyciele akademiccy. 

Więcej o: