Co z karą dla Jadwigi Emilewicz za narty? Nieoficjalnie: Władze klubu PiS liczą, że sprawa przycichnie

Wciąż nie ma decyzji klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości ws. ukarania Jadwigi Emilewicz za jej rodzinny wyjazd w góry. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, politycy PiS liczą, że sprawa ucichnie.

Takie ustalenia przedstawia RMF FM. Jak informują dziennikarze stacji, powołując się na źródła w klubie PiS, władze klubu mają nadzieję, że sprawa krytykowanego wyjazdu Jadwigi Emilewicz przycichnie. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to uniknięcie przez nią konsekwencji. 

Jadwiga EmilewiczEmilewicz: Niestety, mama wygrała we mnie z posłanką

Posłanka w wywiadzie udzielonym Interii przyznała, że popełniła błąd. - Mam nadzieję, że moje narty będą się kojarzyć z matką i politykiem, która co prawda popełniła błąd, ale potrafiła się przyznać, przeprosić i odzyskać zaufanie - powiedziała. - Niestety, nie zadałam sobie pytania, czy to wypada. Powinniśmy byli zostać w domu, bo taki jest koszt obowiązków, których się podjęłam - dodała.

Zobacz wideo Magdalena Sroka o zachowaniu J. Emilewicz i A. Sobonia

Jadwiga Emilewicz w ogniu krytyki po wyjeździe na narty

13 stycznia tvn24.pl ujawnił, że Jadwiga Emilewicz razem ze swoimi synami była na wyjeździe w Suchem między 2 a 6 stycznia. Dzieci polityczki uczestniczyły w zgrupowaniu narciarskim, mimo tego, że nie posiadały uprawnień do jeżdżenia na nartach w reżimie sanitarnym. Synowie Emilewicz musieliby uprawiać sport zawodowy, być członkami kadry narodowej lub olimpijskiej, aby legalnie szusować. Wnioski o wydanie odpowiedniej licencji dla synów polityczki wpłynęły do Polskiego Związku Narciarskiego dopiero 7 stycznia. 

Była wicepremierka była za to krytykowana także w swoim obozie politycznym. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że "zachowała się nierozsądnie i popełniła błąd". Pytano o ewentualne konsekwencje ze strony władz klubu, Ryszard Terlecki wspomniał o "zawieszeniu" posłanki. 

Jadwiga EmilewiczJ.Emilewicz miała wrócić do rządu. Wypad na narty w tym przeszkodził

Więcej o: