Włodzimierz Czarzasty pochwalił rząd ws. szczepień. "Ale rozum stanął w połowie"

Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że rząd postąpił roztropnie, zachowując część dawek szczepionki przeciw COVID-19 na drugie szczepienie. Po krótkiej pochwale skrytykował jednak działania rządzących, stwierdzając, że "chaos jest naprawdę okrutny".
Zobacz wideo Czy antybiotykoterapia przeszkodzi w szczepieniu? Dr Sutkowski odpowiada na pytania widzów

Wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty był gościem Radia ZET. Mówiąc o Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19, pochwalił rząd Zjednoczone Prawicy.

- Rząd przewidział sytuację, że szczepionek będzie mniej. Zostawił zapas na drugie szczepienie i mam do tego pozytywny stosunek, to było roztropne, ale rozum stanął w połowie - powiedział Czarzasty. 

Wicemarszałek Sejmu stwierdził, że rząd powinien wpaść na to, że jeśli producent szczepionek nie dostarczy wszystkich zamówionych dawek, "można szczepić rocznikami". Czarzasty podkreślił, że ma krytyczne zdanie na temat tego, w jaki sposób rząd walczy z koronawirusem i zarządza akcją szczepień. 

- Nie chcę powtarzać banałów, ale chaos jest naprawdę okrutny. Choć trzeba być obiektywnym i powiedzieć, że ten chaos nie dotyka tylko Polski - powiedział poseł Lewicy.

Czarzasty o szczepieniu prokuratorów w grupie pierwszej: Element obrzydliwości

Włodzimierz Czarzasty odniósł się także do szczepienia prokuratorów, którzy na mocy rozporządzenia z 15 stycznia znaleźli się w grupie pierwszej. Polityk stwierdził, że taka decyzja jest "elementem obrzydliwości". 

- Pchanie grup uprzywilejowanych tylko dlatego, że jest się fajnym i ważnym ministrem, to jest po prostu świństwo. [...] Ziobro mówi do swoich prokuratorów: jak będziecie lojalni, to nie dość, że nie będę was przenosił 300 km z roboty do roboty, to jeszcze załatwię wam szczepienia. To samo można powiedzieć policjantom: jak obsikacie posłankę gazem pieprzowym, to nie dość, że was obronimy, to jeszcze was wcześniej szczepimy - powiedział Czarzasty. 

Więcej o: