Wyborcy PiS słabo znają polityków odpowiedzialnych za walkę z pandemią koronawirusa [SONDAŻ]

Z sondażu IBRIS przeprowadzonego dla "Faktu" dotyczącego zaufania i rozpoznawalności wynika, że 43 proc. wyborców PiS wie, czym zajmuje się minister Adam Niedzielski. Ponad połowa wyborców Prawa i Sprawiedliwości nie rozpoznaje Michała Dworczyka.

Ponad połowa wyborców Prawa i Sprawiedliwości, bo aż 57 proc., nie wie, kim jest Michał Dworczyk, pełnomocnik Narodowego Programu Szczepień. Zaledwie 27 proc. zwolenników PiS wie, czym zajmuje się ten polityk - donosi "Fakt" powołując się na sondaż przeprowadzony przez IBRIS 18 stycznia na ogólnopolskiej próbie 1100 osób. Od wielu miesięcy politycy i eksperci zajmujący się programem przeciwdziałania pandemii koronawirusa w Polsce występują w mediach, ale nie przełożyło się to na wzrost ich rozpoznawalności. 

Zobacz wideo Prokuratorzy szczepieni w grupie pierwszej. "To wąska grupa, na pierwszej linii"

Adam Niedzielski, minister zdrowia nie osiągnął wysokiego wskaźnika rozpoznawalności wśród elektoratu PiS. 53 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej rozpoznaje Adam Niedzielskiego i potrafi określić, czym się zajmuje. Natomiast wśród wyborców PiS tylko 43 proc. osób wie, jakie pełni funkcje w rządzie. Z kolei najbardziej rozpoznawalnym lekarskim ekspertem od koronawirusa został prof. Krzysztof Simon.

Adam Niedzielski z większym zaufaniem kobiet niż Michał Dworczyk

W drugiej części sondażu ankietowani byli pytani o zaufanie względem osób odpowiedzialnych za walkę z pandemią. Minister koordynujący Narodowy Program Szczepień, Michał Dworczyk cieszy się łącznym zaufaniem ankietowanych na poziomie zaledwie 28,7 proc., a zdecydowanie nie ufa mu aż 29,4 proc. badanych. Z kolei dla blisko 26 proc. badanych Michał Dworczyk jest obojętny.

Według sondażu IBRIS kobiety bardziej ufają ministrowi zdrowia (31 proc.) niż Michałowi Dworczykowi (23 proc.). Dużo większym zaufaniem od polityków cieszą się eksperci, którzy opiniują program walki z pandemią koronawirusa. Największym zaufaniem (63 proc.) ankietowani darzyli dr. Pawła Grzesiowskiego.

Pandemia koronawirusa. Szczepionka przeciw COVID-19 firm Pfizer-BioNtech Dworczyk: Pfizer zmienił zasady gry. Mamy odpowiedź koncernu

Więcej o: