Hołownia: Tworzymy plany, jak Polska powinna wyglądać po upadku tej amoralnej władzy

- Gdy PiS upadnie pod ciężarem swoich kłamstw, pazerności i cynizmu, będziemy w gotowości mierzyć się z wyzwaniami przyszłości - mówił Szymon Hołownia. Zapowiedział prezentowanie w kolejnych miesiącach planów dla m.in. edukacji, ochrony zdrowia i środowiska. Zapowiada, że jego ruch będzie gotowy od pierwszego dnia po objęciu władzy wprowadzać je w życie.
Zobacz wideo Czy Szymon Hołownia chce zostać premierem?

Szymon Hołownia w piątek podczas prezentacji pt. "Wiemy jak" zapowiedział prezentacje konkretnych planów na działania jego ruchu po dojściu do władzy.

Polityk zarzucał, że obecnie rządzący nie wiedzą "i nawet nie chcą wiedzieć" jak radzić sobie z epidemią i innymi wyzwaniami. - Zakiwani w swoich wewnętrznych rozgrywkach nie zauważyli tego, przed czym ostrzegali wszyscy eksperci: że zbliża się druga fala epidemii - mówił. 

- Zajęci są rozdawaniem pieniędzy swoim, czego najlepszym przykładem są kolejne miliony dla biznesów Rydzyka. Dwa miliardy rocznie, czyli 230 tys. na godzinę na propagandę - zarzucał. Przekonywał, że "nie jesteśmy skazani na beznadzieję". - Nadzieja jest dziś w nas samych - mówił. 

"Gdy upadną pod ciężarem swoich kłamstw, pazerności i cynizmu..."

Hołownia powiedział, że jego ruch zastanawia się, jak Polska powinna wyglądać "po upadku tej amoralnej władzy". - By nie zmarnować ani chwili po upadku rządów Zjednoczonej Prawicy. Gdy upadną pod ciężarem swoich kłamstw, pazerności i cynizmu, będziemy w gotowości mierzyć się z wyzwaniami przyszłości. Wiemy, jak budować Polskę, której naczelną zasadą będzie troska o dobro wszystkich obywateli. Przygotowaliśmy plan zmian - powiedział. 

Po liderze ruchu wypowiadali się działacze i eksperci odpowiedzialni za poszczególne etapy planu, m.in. ekologię, edukację, rozdział Kościoła od państwa, ochrony zdrowia. Plany będą prezentowane i omawiane w kolejnych miesiącach. 

Więcej o: