Jarosław Kaczyński zaszczepił się poza kolejnością? "Dementujemy"

Czy Jarosław Kaczyński został zaszczepiony poza kolejnością? Na Twitterze #SzczepimySię, który jest prowadzony przez rząd, zostało opublikowane krótkie dementi.
Zobacz wideo Pandemia w Polsce. Michał Wójcik opisuje swoją chorobę

W czwartek 21 stycznia posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer opublikowała na Twitterze zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego, który będąc w Sejmie, nie zasłaniał ust i nosa. Publikacja ta sprawiła, że w internecie zaczęto spekulować, czy prezes PiS został zaszczepiony poza kolejnością.

"Zaszczepiony może?", "Wódz pewnie już zaszczepiony", "Spytajcie prezesa, czy szczepionka bolała" - piszą użytkownicy Twittera pod postem Katarzyny Lubnauer. 

Odpowiedź na pytanie, czy Jarosław Kaczyński został zaszczepiony poza kolejnością, została opublikowana na Twitterze #SzczepimySię. 

Dementujemy tą informację. Jarosław Kaczyński nie jest zaszczepiony

- czytamy w rządowym komunikacie.

Kamil Duczok zapytał, czy Jarosław Kaczyński jest zaszczepiony. Odpowiedział Radosław Fogiel

Spekulacje dotyczące tego, czy Jarosław Kaczyński został zaszczepiony przeciw COVID-19 poza kolejnością, krążyły w sieci już na początku stycznia, kiedy głośno było o aferze szczepionkowej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dziennikarz Kamil Durczok napisał wówczas na Twitterze: "Może ktoś wreszcie zapyta głośno, czy Kaczyński jest już zaszczepiony?". Na jego wpis odpowiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel

"Może ktoś głośno zapyta czy Durczok jest już zaszyty" - napisał polityk

Jarosław Kaczyński urodził się w 1949 roku, ma 71 lat. Zgodnie z harmonogramem szczepień przeciw COVID-19, może dokonać rejestracji na szczepienie od 22 stycznia. Szczepienia seniorów mają ruszyć w najbliższy poniedziałek, 25 stycznia. 

Więcej o: