"Nowy polski ład". Radosław Fogiel: Szczegóły w perspektywie miesiąca

Kiedy poznamy szczegóły planu społeczno-gospodarczego, który premier Mateusz Morawiecki nazwał "nowym polskim ładem"? Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zapowiedział, że wydarzy się to "w perspektywie miesiąca".
Zobacz wideo Czy Polska ma przewidywalny plan odmrażania biznesu?

Tzw. nowy polski ład został zapowiedziany przez premiera Mateusza Morawieckiego w grudniu 2020 roku. Prezes Rady Ministrów stwierdził wówczas, że będzie to "kompleksowy plan społeczno-gospodarczy".

- To plan, który będzie dotyczył wielu obszarów, m.in. dalszego wspierania rodzin, ekologii czy cyfryzacji. Całościowo chcemy go przedstawić w styczniu. Dziś koncentrujemy wszystkie siły na Narodowym Programie Szczepień - to jest podstawa do budowania przyszłości po koronawirusie - mówił szef polskiego rządu w rozmowie z "Rzeczpospolitą". 

Radosław Fogiel o "nowym polskim ładzie": To ma być rodzaj przejścia do następnego rozdziału

Styczeń powoli dobiega końca, jednak "nowy polski ład" nie został zaprezentowany. O to, kiedy się to wydarzy, został zapytany wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Polityk stwierdził, że szczegóły dotyczące nowego programu społeczno-gospodarczego będziemy mogli poznać "w perspektywie miesiąca, może ciut mniej, ciut więcej".

- To ma być rodzaj przejścia do następnego rozdziału, z uwzględnieniem tego wszystkiego, co wydarzyło się w przeciągu ostatniego roku, tego, jak to wpłynęło na nas jako na społeczeństwo, ale również na naszą gospodarkę - mówił Radosław Fogiel w rozmowie z na antenie Poranka Rozgłośni Katolickich Siódma9

Dopytywany o plany Prawa i Sprawiedliwości na najbliższą przyszłość, Radosław Fogiel powiedział, że  "absolutnym priorytetem jest walka o zdrowie Polaków i sprawne przeprowadzenie programu szczepień, a także odbudowa gospodarki". 

- Chcemy wykorzystać szanse, które się pojawią - powiedział polityk.

Więcej o: