Sondaż. Tylko 24 proc. Polaków pozytywnie ocenia działalność Sejmu. Wzrosło poparcie dla policji

Aż 61 proc. badanych źle ocenia działalność Sejmu, pozytywnego zdania o niższej izbie parlamentu było 24 proc. respondentów - wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Publicznej (CBOS). W stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła liczba osób, która pozytywnie ocenia Kościół katolicki i policję.

Jak podaje Wirtualna Polska, pracę posłów pozytywnie ocenia zaledwie 24 proc. respondentów, negatywną ocenę wystawiło aż 61 proc. badanych. W porównaniu do grudnia ubiegłego roku liczba osób, które  negatywnie oceniają pracę Sejmu, spadła o 2 punkty procentowe. Lepiej w badaniach wypadł Senat, któremu pozytywną ocenę wystawiło 29 proc. badanych, a negatywną 48 proc. 23 proc. ankietowanych nie miało w tej kwestii swojego zdania.

Zbigniew ZiobroSąd podjął decyzję. Zbigniew Ziobro musi przeprosić sędzię Beatę Morawiec

Badanie wskazuje też, że 47 proc. respondentów nie jest zadowolonych z dotychczasowej pracy prezydenta. Pozytywną opinię Andrzejowi Dudzie wystawiło 43 proc. badanych osób. Niezadowolenie z pracy prezydenta wzrosło w stosunku do ubiegłego miesiąca o dwa punkty procentowe.

Sondaż. Wzrosło poparcie dla Kościoła katolickiego i policji

63 proc. osób uczestniczących w badaniu pozytywnie ocenia działalność policji, negatywną ocenę funkcjonariuszom wystawiło 27 proc. badanych. Wzrost pozytywnych ocen w stosunku do grudnia wynosi 5 punktów procentowych. W ciągu ostatniego miesiąca zwiększył się również odsetek osób, które pozytywnie oceniają działalność Kościoła katolickiego - pozytywnie kościół oceniło 46 proc. badanych, a negatywnie 42 proc. Wzrost pozytywnych ocen w stosunku do grudnia wynosi 5 punktów procentowych.

Badanie CBOS zostało zrealizowane w ramach procedury mixed-mode w dniach od 4 do 14 stycznia 2021 r. na reprezentatywnej grupie liczącej 1150 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Jarosław KaczyńskiKary dla uczestników mszy w intencji Jadwigi Kaczyńskiej? Sanepid odpowiada

Zobacz wideo Joe Biden: Potrzebujemy najbardziej ulotnej rzeczy w demokracji - jedności
Więcej o: