Szef klubu PiS w sejmiku dolnośląskim zatrzymany za przemoc domową. Zawieszony decyzją Kaczyńskiego

We wtorek wieczorem legnicka policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę w związku z przemocą domową. Chodzi o przewodniczącego klubu PiS w sejmiku dolnośląskim, Jacka Baczyńskiego. Mężczyzna w środę decyzją Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka partii.

36-letni Jacek Baczyński miał stosować przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków rodziny. - Policjanci sporządzili niebieską kartę - poinformowała Jagoda Ekiert z legnickiej policji w rozmowie z wrocławską "Gazetą Wyborczą".

Początkowo policja nie potwierdzała, o kogo oficjalnie chodzi, jednak wszystkie lokalne media nieoficjalnie informowały, że chodzi o przewodniczącego klubu PiS w sejmiku dolnośląskim.

Ustalenia te potwierdził szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, który wkrótce po pierwszych doniesieniach mediów poinformował, że na wniosek pełnomocnika okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnickim, prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu w prawach członka partii szefa klubu PiS w sejmiku dolnośląskim Jacka Baczyńskiego. Sobolewski dodał, że teraz sprawą Baczyńskiego zajmie się rzecznik dyscypliny partyjnej.

Legnica. Szef klubu PiS zatrzymany za przemoc domową. Zawieszony decyzją Kaczyńskiego

Jak informuje portal Tluegnica.pl, Baczyński spędził noc w areszcie. Obecnie trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Jacek Baczyński jest przewodniczącym klubu radnych PiS w sejmiku dolnośląskim od 2018 roku. Od 2006 roku przez trzy kadencje zasiadał w radzie miejskiej. Od 2004 roku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Jacek Baczyński jest też jednym z założycieli i wieloletnim szefem Legnickiego Klubu Gazety Polskiej.

Jak pisze sam o sobie na swojej stronie internetowej, "podejmował wysiłki na rzecz krzewienia patriotyzmu, systematyczne organizowanie uroczystości upamiętniających w przestrzeni publicznej ważnych wydarzeń z historii Polski. Członek Legnickiego Klubu Honorowych Dawców Krwi i Duszpasterstwa Ludzi Pracy" - czytamy.

Wśród "piątki Baczyńskiego", czyli autorskiego programu dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny, na pozycji piątej wymienił hasło "silna rodzina w Europie Ojczyzn". Jak pisze Baczyński, chodzi o "promocję i ochronę tradycyjnego modelu rodziny jako związku kobiety i mężczyzny oraz wartości rodzinnych, chrześcijańskich, patriotycznych".

Jacek Baczyński ma żonę i dwóch synów.

Więcej o: