Poznań. Wielkie zdjęcia Bidena i Harris na budynku Urzędu Marszałkowskiego. "Powodzenia!"

We wtorek przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu powieszono wielkoformatowe zdjęcia Joe Bidena i Kamali Harris oraz amerykańskie flagi. "Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!" - brzmi baner nad nimi.

Dzień przed zaprzysiężeniem Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu "pojawiła się okolicznościowa ekspozycja". - Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach - podkreślił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Zdjęcia Bidena i Harris przed Urzędem Marszałkowskim

Jak dodał marszałek, amerykański prezydent jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje. Podkreślił, że nie jest obojętne, czy to "odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym"

My, w Wielkopolsce, bardzo cenimy sobie odpowiedzialność, poszanowanie wartości i przewidywalność w polityce, bo są one fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju

- zaznaczył Marek Woźniak. Marszałek wyraził również nadzieję, że nowi prezydent i wiceprezydentka "szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu".

Ekspozycja pozostanie na budynku przez miesiąc.

Zobacz wideo Jak prezydentura Bidena wpłynie na relacje Polska-Stany Zjednoczone?
Więcej o: