Jacek Sasin trafił do szpitala, wcześniej leczył się z COVID-19 w domu. "Jest pod opieką lekarza"

Jacek Sasin trafił do szpitala MSWiA w Warszawie, gdzie jest pod opieką lekarzy. Przed kilkoma dniami media obiegła informacja, że polityk jest zakażony koronawirusem. Dotychczas objawy COVID-19 leczył w domu.

Jacek Sasin w poniedziałek trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie (od października przyjmuje wyłącznie pacjentów zakażonych koronawirusem). Informację o jego hospitalizacji potwierdził w rozmowie z portalem Gazeta.pl Karol Manys, rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych. - Pan premier jest pod opieką lekarzy w szpitalu, to wszystko, co mogę w tej sprawie powiedzieć - przekazał w rozmowie z naszą redakcją.

Zobacz wideo Pfizer zmniejsza dostawy. Rząd zmienia harmonogram szczepień

Jacek Sasin trafił do szpitala. Jest zakażony koronawirusem

Informację w tej sprawie pierwsza podała Wirtualna Polska - jak opisał portal, wicepremier i szef resortu aktywów państwowych został skierowany do placówki po tym, jak jego lekarz prowadzący uznał, że objawy towarzyszące przebiegowi COVID-19 nie kwalifikują się do leczenia w domu.

O tym, że wicepremier Sasin jest zakażony koronawirusem, media informowały 14 stycznia. Wówczas rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych przekazał, że Jacek Sasin czuje się dobrze i pracuje z domu. "Mam nadzieję, że za 10 dni będę zdrowy. Dziękuję za wszystkie dobre słowa" - napisał później sam polityk. Wcześniej cztery razy był kierowany na kwarantannę (po raz pierwszy trafił na nią w marcu).

Więcej o: