Georgette Mosbacher żegna się z Polską. Wzruszonej ambasadorce USA zadrżał głos [WIDEO]

Georgette Mosbacher kończy swoją misję ambasadorki Stanów Zjednoczonych w Polsce. Na Twitterze opublikowane zostało nagranie, w którym dyplomatka podsumowuje swoje osiągnięcia i mówi o ciepłych uczuciach, jakimi darzy Polaków.
Zobacz wideo Ostatnie dni prezydentury. Co Trump zrobi przed odejściem?

Georgette Mosbacher przestanie pełnić funkcję ambasadorki USA W Polsce we środę 20 stycznia. Tego samego dnia zaprzysiężony zostanie nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden. Dyplomatka wyjaśniła w nagraniu pożegnalnym, że ustąpi ze stanowiska "zgodnie z wieloletnią tradycją".

Georgette Mosbacher: Będę wracać, bo moje przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą

Pożegnalny film Georgette Mosbacher został opublikowany w mediach społecznościowych Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie. 

"Jednym z najbardziej zaszczytnych momentów mojego życia był dzień, gdy prezydent Trump poprosił mnie o przyjęcie stanowiska ambasador USA W Polsce. Minęły ponad dwa lata i jestem niesłychanie dumna z naszych wspólnych dokonań na rzecz umocnienia relacji między Polską i USA" - powiedziała Mosbacher.

Donald Trump USA. Trump znosi restrykcje dla podróżnych, Biden chce je utrzymać

Mosbacher przypomniała, że w czasie, kiedy była ambasadorką USA, Polska dołączyła do Programu Ruchu Bezwizowego, dzięki czemu Polacy mogą swobodniej podróżować do Stanów Zjednoczonych. Podkreśliła także, że USA i Polska podpisały umowę o rozwoju polskiego programu energetyki jądrowej.

"Wszystkie te osiągnięcia przetrwają długo po moim wyjeździe, odciskając niezatarty ślad na trwałej przyjaźni, partnerstwie i sojuszu między Stanami Zjednoczonymi a Polską" - stwierdziła Georgette Mosbacher.

Ustępująca ambasadorka USA przyznała, że będzie tęsknić za czasem spędzonym w Polsce. 

"Nie wyjeżdżam jednak na zawsze. Będę wracać, bo moje przywiązanie i miłość do Polski nie przeminą. Zamierzam więc Polskę często odwiedzać" - powiedziała Mosbacher drżącym ze wzruszenia głosem.

Więcej o: