Radosław Sikorski w Gazeta.pl o "zacietrzewieniu" rządu PiS. "Nadal nie przestawili wajchy"

Radosław Sikorski w Porannej Rozmowie Gazeta.pl ocenił, że polski rząd popłnił "karygodne błędy w polityce zagranicznej". - Nasza ekipa z zacietrzewienia i głupoty jeszcze po zwycięstwie demokratów nie przestawiła wajchy - powiedział europoseł.

Europoseł i były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski był gościem Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. Prowadzący rozmowę pytał, czy objęcie przez Joe Bidena fotela prezydenta to będzie "dobrą zmiana" w USA. - Bardzo dobra. Przede wszystkim koniec tej psychodramy w Białym Domu i dla nas również lżej, bo nie będziemy musieli się zastanawiać, co niezrównoważony gość przez noc zatweetował i jak to wpływa na losy świata.

Radosław Sikorski o "zacietrzewieniu" PiS

Jak stwierdził, ekipa rządząca w Polsce "popełniła karygodne błędy w polityce zagranicznej". - Wielokrotnie ich przestrzegaliśmy, aby sterowali polską nawą państwową tak, aby Polska miała dobre relacje niezależnie od tego, kto wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych - powiedział Sikorski. 

Według gościa Porannej Rozmowy Gazeta.pl "jeśli prowadzi się eurosceptyczną politykę zagraniczną, to przynajmniej trzeba było spowodować, żeby mieć dobre relacje i z republikanami, i demokratami". - Nasza ekipa z zacietrzewienia i głupoty jeszcze po zwycięstwie demokratów nie przestawiła wajchy - ocenił europoseł.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie