Szymon Hołownia ma pierwszego senatora. Jacek Bury przechodzi z Koalicji Obywatelskiej do Polski 2050

Senator Jacek Bury odszedł z Koalicji Obywatelskiej i dołączył do ruchu Polska 2050. Tym samym stał się pierwszym senatorem Szymona Hołowni. Polityk zapewnił, że jego decyzja nie będzie miała wpływu na większość opozycji w Senacie.

Szymon Hołownia ma pierwszego senatora. W poniedziałek 18 stycznia ogłosił, że do jego ruchu dołączył Jacek Bury, który otrzymał mandat senacki, startując z list Koalicji Obywatelskiej. Przedstawiając swojego nowego działacza, Hołownia stwierdził, że jest to niezależny duch, który w Senacie będzie głosował zgodnie z własnym sumieniem i demokratycznymi wartościami. Powiedział też, że Jacek Bury otrzymał 80 tys. głosów i tym sposobem odebrał mandat obozowi władzy w Lublinie - mieście, które uchodzi za propisowskie.

Przed Pomnikiem Smoleńskim stanął bałwan w kształcie kaczki. 'Zagrożenie terrorystyczne'Bałwan przed Pomnikiem Smoleńskim. Stanowi "Zagrożenie terrorystyczne"

Jacek Bury dołączył do Szymona Hołowni. "Nie musimy być zakładnikami partii"

Decyzję o odejściu z Koalicji Obywatelskiej skomentował też sam Jacek Bury. Napisał na Facebooku, że "musimy myśleć o inicjatywach i współpracy z każdym, kto chce zmiany w Polsce" i nie obawiać się przejęcia władzy.

"Chcę dziś swoją decyzją zamanifestować, że nie musimy być zakładnikami partii. Możemy być ludźmi niezależnymi, którzy współpracują z każdym, kto stoi po stronie demokratycznej opozycji. Wierzę, że jest to możliwe. Dziś podejmuję współpracę z Ruchem Szymona Hołowni, bo to jest kontynuacja tego co zacząłem w 2019 roku kiedy w wyborach otrzymałem poparcie PSL, Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Ruchów Miejskich. Do takiej polityki mi najbliżej - polityki współpracy i czynów, a nie trwania. Uspokajam wszystkich, którzy troszczą się o większość opozycji w Senacie. Nic się w tej sprawie nie zmienia, moje wartości takie jak walka o praworządność, demokracja i proeuropejskość pozostają bez zmian. Będę zawsze przeciwko agresywnej i anty obywatelskiej polityce PiS" - czytamy we wpisie Jacka Burego. 

Jarosław KaczyńskiKaczyński złamał obostrzenia w czasie mszy? Jest wniosek do sanepidu

Więcej o: