Sroka: Mam nadzieję, że jeżeli przedsiębiorcy będą się otwierać, to będą to pojedyncze przypadki

W poniedziałek gościnią Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl była Magdalena Sroka, posłanka Porozumienia i rzeczniczka prasowa partii Jarosława Gowina. - To jest sytuacja bardzo ciężka, z perspektywy państwa również. (...) Pomoc państwa, oczywiście niewystarczająca, która nie pokryje w stu procentach poniesionych strat, płynie jednak do polskiego biznesu - mówiła.

Magdalena Sroka odniosła się do zapowiedzi przedsiębiorców, że ci zaczną otwierać swoje biznesy, mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. - Wszyscy jesteśmy już zmęczeni tą pandemią i wszyscy chcielibyśmy absolutnie wrócić do normalności. Tyle że zawsze przy takich dyskusjach ważone jest życie, zdrowie i polska gospodarka. Nie tylko polska, bo przecież cała Europa i świat mierzy się dalej z tym wyzwaniem, jakim jest COVID-19. Ja mam taką ogromną nadzieję, że jeżeli przedsiębiorcy będą się otwierać, to będą to pojedyncze przypadki, które nie będą powodowały zwiększenia emisji wirusa - powiedziała posłanka i dodała, że rozumie frustrację przedsiębiorców.  

- To jest sytuacja bardzo ciężka, z perspektywy państwa również. Proszę zauważyć, że od marca borykamy się z problemem nie tylko w zdrowiu, ale i gospodarce. I ta pomoc państwa, oczywiście niewystarczająca, która nie pokryje w stu procentach poniesionych strat, płynie jednak do polskiego biznesu. To jest niemal 200 mld, które już z budżetu państwa popłynęło do przedsiębiorców - podkreśliła Magdalena Sroka.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie