Koalicja Obywatelska straci senatora? Nieoficjalnie: Jacek Bury zacznie współpracę z Hołownią

Według doniesień Onetu senator Jacek Bury opuści klub Koalicji Obywatelskiej i rozpocznie współpracę z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni. Bury będzie senatorem niezależnym.

Oficjalnie współpraca Jacka Burego, senatora z Lublina, ma być ogłoszona w poniedziałek na konferencji prasowej. Wiceprezes Polski 2050 Michał Kobosko mówił już w piątek na antenie TVN 24 o "kolejnym parlamentarzyście", który ma dołączyć do ugrupowania Szymona Hołowni. Nie zdradził jednak nazwisk. 

Zobacz wideo Problem z łączem w czasie pracy zdalnej? Senator prosi o przerwę w głosowaniu, bo "wywaliło mu cały internet w domu"

Nieoficjalnie: Jacek Bury opuści klub KO w Senacie

Jacek Bury w nieoficjalnym obiegu medialnym pojawiał się przed publikacją Onetu. Pisał o na Twitterze tym Tomasz Żółciak z z "Dziennika Gazety Prawnej".  

Teraz Onet informuje, że informację potwierdził w dwóch źródłach. Z doniesień portalu wynika, że Bury opuści klub KO i będzie senatorem niezrzeszonym. "Na ten moment nie ma mowy o dołączeniu Burego do partii byłego kandydata na prezydenta RP" - czytamy w artykule. 

Hołownia już ma swojego człowieka w parlamencie. We wrześniu posłanka Lewicy Hanna Gil-Piątek opuściła klub Lewicy i wstąpiła do ruchu Polska 2050. 

Hanna Gill-PiątekGill-Piątek dołącza do Hołowni: Mamy głowę i serce, teraz mamy też rękę

Więcej o: