Kielce. Prawie 10 tys. km w niecałe dwa miesiące. Tak radny PiS korzysta ze służbowego auta

W ciągu dwóch miesięcy radny PiS Andrzej Pruś korzystał ze służbowego auta z kierowcą z Urzędu Marszałkowskiego przez 41 dni i przejechał prawie 10 tys. km. Mimo iż Urząd Wojewódzki, w którym Pruś pracuje jako doradca, sąsiaduje z Urzędem Marszałkowskim - informuje kielecka "Gazeta Wyborcza".

Andrzej Pruś jest jednym z liderów Prawa i Sprawiedliwości w woj. świętokrzyskim, sekretarzem partii i bliskim współpracownikiem szefa partii w regionie. Od 2019 roku ponownie jest doradcą wojewody, a od 2018 roku - przewodniczącym sejmiku województwa.

Kielecka "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Pruś bardzo często korzysta ze służbowego auta. W dni powszednie samochód przyjeżdża po niego do Starachowic i zawozi do Kielc, a później odwozi do miejsca zamieszkania. "Pojawiały się też zarzuty, że Andrzej Pruś nie ma ani samochodu, ani prawa jazdy, a służbowe auto urzędu marszałkowskiego wykorzystuje, by dostać się do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym pracuje jako doradca" - podaje "Wyborcza" i podkreśla, że Urząd Wojewódzki sąsiaduje z Urzędem Marszałkowskim.

Prawie 10 tys. km w dwa miesiące. Tak radny PiS korzysta ze służbowego auta

Agnieszka Kołacz-Sarnowska, rzeczniczka marszałka województwa świętokrzyskiego, w rozmowie z "Wyborczą" poinformowała, że w listopadzie minionego roku Pruś korzystał ze służbowego auta przez 20 dni i przejechał 4,5 tys. km, natomiast w grudniu - przez 21 dni przejechał 4,9 tys. km. Sam radny nie odbierał telefonu.

- Przewodniczenie sejmikowi nie jest zajęciem etatowym. Przewodniczący rady gminy, czy powiatu nie dojeżdża do swojej prywatnej pracy na koszt podatników. Bo przecież obecność w sejmiku wymaga urlopu z miejsca pracy. W ciągu samych ujawnionych dwóch miesięcy pan Pruś musiałby wziąć 40 dni urlopu w Urzędzie Wojewódzkim, skoro jechał jako przewodniczący sejmiku do Kielc. No to ile wziął? Oczywiście wiadomo - skomentował sprawę w rozmowie z Onetem Arkadiusz Bąk, były przewodniczący sejmiku z PSL.

Zobacz wideo Leszczyna: W Polsce mamy Trumpa bis
Więcej o: