Jadwiga Emilewicz najpewniej bdzie zawieszona w klubie PiS. Decyzja? "W rozmowie z Kaczyskim"

Zawieszenie Jadwigi Emilewicz w prawach czonkini klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwoci jest bardzo prawdopodobne. Powd? Rodzinny wypad byej wicepremier na narty, cho jej synowie nie mieli - jak pisa portal tvn24.pl - wymaganej licencji. Decyzja moe zapa ju w przyszym tygodniu, na posiedzeniu Sejmu.
Zobacz wideo Jak Emilewicz zareagowała, gdy spytaliśmy ją o obchodzących obostrzenia związane z hotelami i stokami narciarskimi? (Wypowiedż z 17.12)

 

Zawieszenie zasugerował szef klubu prof. Ryszard Terlecki, a nasi rozmówcy bliscy Nowogrodzkiej przyznają, że gorszego momentu na szusowanie Emilewiczowie wybrać nie mogli.

Kłopoty Jadwigi Emilewicz to pokłosie publikacji tvn24.pl, że trzech synów byłej wicepremier uczestniczyło w zgrupowaniu narciarskim w Suchem pod Poroninem w powiecie tatrzańskim, które zakończyło się 6 stycznia. Tymczasem, aby móc korzystać ze stoków - wynika to z zakazów mających na celu ograniczenie pandemii koronawirusa - należy mieć licencję Polskiego Związku Narciarskiego. Jak potwierdzał PZN, licencje synom Emilewicz wydano dopiero 7 stycznia.

Sama Emilewicz tłumaczyła, że jej synowie licencje mieli.

Co może się stać z Jadwigą Emilewicz? Nie jest ona członkinią PiS, Porozumienia ani Solidarnej Polski. Posłanka należy jednak do klubu parlamentarnego PiS.

- Poczekamy na wszystkie informacje i wówczas prezydium klubu pochyli się nad tą sprawą - mówi nam Waldemar Andzel (PiS), rzecznik klubowej dyscypliny. I na tym ucina.

Decyzje ws. Emilewicz mogą zapaść już na najbliższym posiedzeniu Sejmu - w przyszłym tygodniu.

Inni politycy PiS, których pytaliśmy o sprawę Emilewicz, są poirytowani jej rodzinnym wypadem w góry. Ale wskazują też na realia w Sejmie i dotychczasową jej drogę w polityce.

- Jej zawsze do tej pory wszystko uchodziło na sucho - słyszymy od jednego z polityków PiS. Decyzje ws. Emilewicz formalnie podejmować będzie prezydium klubu PiS na wniosek szefa klubu Ryszarda Terleckiego. A w praktyce? - Decyzja zapadnie w rozmowie Terleckiego z Jarosławem Kaczyńskim - słyszymy.