Jacek Sasin zakażony koronawirusem. "Jego stan jest dobry. Pracuje zdalnie"

Wicepremier Jacek Sasin jest zakażony koronawirusem. Jak podaje dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, polityk czuje się dobrze i pracuje zdalnie z domu.

"Wicepremier Jacek Sasin zarażony koronawirusem" - informację tę jako pierwsi podali dziennikarze RMF FM. W sprawie nie wypowiedział się sam polityk, jednak wiadomość potwierdził już rzecznik prasowy Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Manys. - Minister czuje się na tyle dobrze, że pracuje zdalnie z domu - powiedział w rozmowie z Konkret24

Jacek Sasin czterokrotnie przebywał na kwarantannie - w marcu, maju, sierpniu i październiku 2020 roku. Przeprowadzone wtedy testy za każdym razem dawały wynik negatywny.

Jacek Sasin zakażony koronawirusem. Polityk nie ma poważnych objawów

Pierwszym ministrem rządu Mateusza Morawieckiego, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, był ówczesny minister środowiska Michał Woś. Polityk chorował na COVID-19 w marcu 2020 roku. W sierpniu zakażenie potwierdzono u Michała Kurtyki, a w październiku u Przemysława Czarnka i Mariusza Błaszczaka. Zakażenie przechodził także prezydent Andrzej Duda, który po wyzdrowieniu apelował o oddawanie osocza.  

Tłum ludzi koronawirusProf. Gut: Przerwa świąteczno-noworoczna nam jednak zaszkodziła

Jak informował Sport.pl, 21 stycznia Jacek Sasin miał odwiedzić Kraków. Wicepremier, który odpowiedzialny jest za organizację igrzysk, miał zapewnić, że rząd przekaże stolicy Małopolski środki na niezbędne inwestycje do organizacji zawodów. W Ministerstwie Aktywów Państwowych powstało już nawet Biuro Koordynacji Igrzysk Europejskich 2023.

Wielka Brytania. Brakuje miejsca dla chorych na COVID-19. Pacjenci mogą być przenoszeni do hoteliWielka Brytania. Część chorych na COVID-19 może zostać przeniesiona do hoteli

O decyzje w tej sprawie od kilku miesięcy dopominają się bowiem samorządowcy z Krakowa. "Władze miasta ponad miesiąc czekały na odpowiedź wicepremiera Jacka Sasina w sprawie współpracy przy okazji igrzysk europejskich. List nic nie zmienia w najważniejszej kwestii - gwarancji rządowych nie było i nie ma" - pisał ostatnio portal sport.lovekrakow.pl. Z powodu zakażenia polityka spotkanie może zostać przełożone.

Igrzyska europejskie mają odbyć się w Krakowie w dniach 9-25 czerwca 2023 roku. Polski rząd nie wyliczył kosztów organizacji tej imprezy, jednak Holandia, która miała startować w konkursie oszacowała, że na ich realizacje musiałaby wydać 57,5 mln euro.  

Zobacz wideo Sasin mówi o braku woli pracy części lekarzy. Arłukowicz: To jest skandal
Więcej o: