Nowe ustalenia ws. licencji PZN dla synw Emilewicz. Wnioski zoono ju po zgrupowaniu narciarskim

Wnioski o wydanie licencji Polskiego Zwizku Narciarskiego dla trzech synw Jadwigi Emilewicz trafiy do PZN 7 stycznia, cho zgrupowanie, w ktrym uczestniczyli synowie posanki, zakoczyo si dzie wczeniej - poda w czwartek portal tvn24.pl. Licencje zostay w dniu wpynicia wnioskw.

Na portalu tvn24.pl w środę 13 stycznia ukazał się artykuł na temat byłej wicepremier i byłej minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, z którego wynikało, że jej synowie brali udział od 2 do 6 stycznia w narciarskim zgrupowaniu w Suchem.

Zgodnie z rozporządzeniem rzdu, obecnie ze stoków mogą korzystać praktycznie wyłącznie zawodowi sportowcy. Portal tvn24.pl podał, że licencje synów byłej wicepremier pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero wtedy, gdy dziennikarz o nie zapytał. Emilewicz w stanowisku przesłanym do redakcji wyraziła zaskoczenie, że jej synów nie ma w bazie PZN.

,Drugi dzien 11 posiedzenia Sejmu IX kadencjiOzdoba o wyjeździe Emilewicz: To szkodzi Zjednoczonej Prawicy

W dniu publikacji Jadwiga Emilewicz wydała w mediach społecznościowych oświadczenie w tej sprawie. Zaznaczyła w nim, że jej synowie "od 6. roku życia są członkami klubów narciarskich i uczestniczą w zgrupowaniach i zawodach". "Moi synowie trenują narciarstwo alpejskie i przebywali na szkoleniu przygotowującym do zawodów" - podkreśliła Emilewicz, dodając, że "żadnym swoim działaniem nie lekceważy apeli rządu, ani tym bardziej rządowych rozporządzeń".

Synowie Jadwigi Emilewicz z licencjami od 7 stycznia

Jak podał dzień później, w czwartek 14 stycznia, portal tvn24.pl, licencje dla trzech synów Jadwigi Emilewicz zostały wydane 7 stycznia (zgrupowanie skończyło się dzień wcześniej). Tego samego dnia do Polskiego Związku Narciarskiego wpłynął wniosek w tej sprawie z warszawskiego klubu Deski, do którego należą synowi posłanki.

Przewodniczący komisji licencyjnej PZN Jakub Michalczuk przekazał portalowi, że wymagane badania lekarskie i przelewy opłat załączone do wniosków również były datowane na 7 stycznia.

Masz pytanie o szczepienia przeciwko COVID-19? Wyślij je na adres news_gazetapl@agora.pl. My zapytamy w Twoim imieniu. W piątek 15.01 o godzinie 12:00 gościnią programu specjalnego Gazeta.pl będzie dr n. med. Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

Zobacz wideo Czy zakup dodatkowych szczepionek przez Polskę jest możliwy?