Kinga Duda nie doradza już prezydentowi. "Chętna do nauki, robiła dobre wrażenie"

Kinga Duda, córka Andrzeja Dudy, nie pełni już funkcji doradcy społecznej prezydenta - przekazała w rozmowie z portalem Wprost.pl Zofia Romaszewska, etatowa doradczyni głowy państwa. - To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna - stwierdziła Romaszewska.

25-letnia Kinga Duda doradczynią społeczną prezydenta Andrzeja Dudy została w sierpniu ubiegłego roku. Za swoją pracę nie pobierała wynagrodzenia. Na stronie Kancelarii Prezydenta można było przeczytać m.in., że córka pary prezydenckiej jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim i studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na uczelni w Waszyngtonie.

Kancelaria Prezydenta RP w odpowiedzi na nasze pytania informowała w październiku, że zadaniem Kingi Dudy było "wspieranie radą Pana Prezydenta w sprawach bieżących".  Chodziło m.in. o "budowanie polityki ośrodka prezydenckiego odnośnie młodzieży", a także doradztwo dotyczące "ewentualnych projektów prowadzonych przez Narodową Radę Rozwoju". 

Dziennik "Fakt" podawał, że córka pary prezydenckiej w ramach swoich obowiązków zajmowała się projektem dotyczącym sędziów pokoju. Miała też, według ustaleń dziennika, przygotować na ten temat opracowanie.

Kinga Duda, córka pary prezydenckiejKancelaria Prezydenta nie ujawni opracowania napisanego przez Kingę Dudę

Kinga Duda nie doradza już prezydentowi

Zofia Romaszewska, etatowa doradczyni Andrzeja Dudy, przekazała w opublikowanej w czwartek rozmowie z portalem Wprost.pl, że "pani Kinga nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą Prezydenta".

- Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie - oceniła Romaszewska.

Kinga Duda nie figuruje już na liście doradców społecznych dostępnych na stronie Prezydent.pl.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski przekazał portalowi Interia.pl, że decyzja ma związek z "nowym etapem życia zawodowego" Kingi Dudy. Tymczasem, jak stwierdziła w rozmowie z portalem anonimowa osoba związana z prezydenckim pałacem, "pan prezydent jest bardzo czuły na punkcie Kingi". - A wszyscy ministrowie czy doradcy w mediach są pytani o jego córkę i to działa na szefa jak płachta na byka. Powstaje wrażenie, że prasa interesuje się bardziej Kingą niż polityką Pałacu Prezydenckiego - powiedział informator Interii.

Zobacz wideo Czy wszyscy dorośli Polacy zostaną zaszczepieni w 2021 roku?
Więcej o: