Poranna rozmowa Gazeta.pl. Szef KPRM Michał Dworczyk odpowiada na pytania ws. szczepień

W czwartek gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl jest szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, odpowiedzialny za koordynację Narodowego Programu Szczepień. Minister odpowie na pytania przesłane wcześniej przez czytelników Gazeta.pl. Start programu o godz. 8.30.

W piątek 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. Tydzień później - 22 stycznia - rejestrować będą mogli się chętni, którzy ukończyli 70 lat. Szczepienia seniorów ruszą 25 stycznia.

Od 15 stycznia formularz zgłoszenia chęci szczepienia (za pośrednictwem strony gov.pl/szczepimysie) będą mogły wypełnić osoby powyżej 18. roku życia. - Od 15.01 również wszystkie osoby od 18 do 70 r.ż. będą mogły zgłosić swoją gotowość do zaszczepienia się. Bardzo nam zależy, żeby ten proces szczepień nie tylko był realizowany ponad podziałami, ale żeby był transparentny dla każdego obywatela - wyjaśniał w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Jak wynika z danych udostępnionych w środę przed południem przez rząd, do tej pory zaszczepionych zostało w Polsce ok. 310 tys. osób. Do kraju trafiło łącznie nieco ponad 1,051 dawek szczepionki (chętnej osobie muszą być podane dwie dawki).

Więcej o:

Polecane dla Ciebie