Jacek Ozdoba o wyjeździe Jadwigi Emilewicz: To szkodzi Zjednoczonej Prawicy

W środę ujawniono, że Jadwiga Emilewicz razem ze swoją rodziną wyjechała w góry. Jej synowie mieli jeździć na nartach w Tatrach - podała TVN24. Wiceminister klimatu i środowiska, Jacek Ozdoba określił zachowanie Emilewicz jako "niepokojące i absolutnie niedopuszczalne".
Zobacz wideo Pomoc dla branży turystycznej. "Jest iluzoryczna albo nie ma jej wcale"

5 stycznia rodzina Jadwigi Emilewicz spędzała swoje ferie na nartach w Tatrach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że obecnie ze stoków mogą korzystać wyłącznie zawodowi sportowcy. Oznacza to, że narciarze powinni posiadać licencję Polskiego Związku Narciarstwa. Synowie Emilewicz, którzy korzystali ze stoków nie są jednak zawodowymi sportowcami jak podało TVN24, a polityczka jest oskarżana o łamanie obostrzeń.

Jacek Ozdoba o zachowaniu Emilewicz: Niedopuszczalne

Wiceminister klimatu i środowiska i polityk Solidarnej Polski, Jacek Ozdoba na antenie Polsat News skomentował zachowanie polityczki.

Nie ukrywam, że to sytuacja - delikatnie mówiąc - niewygodna. Rząd robi wszystko, żeby minimalizować obostrzenia, a tymczasem pojawiają się informacje medialne i one są oburzające. Sam jestem z tego powodu niezadowolony

- mówił Jacek Ozdoba.

- Obywatele mają obraz, że któryś z byłych członków rządu jedzie i łamie obostrzenia. Dla mnie to niepokojące i absolutnie niedopuszczalne. Nie ma na to politycznej zgody Solidarnej Polski - podkreślał polityk Solidarnej Polski.

Emilewicz wydała oświadczenie o treningach narciarskich swoich synów

Kilka godzin po ujawnieniu wyjazdu Jadwigi Emilewicz na narty z rodziną, była wicepremierka wydała oświadczenie, które miało "sprostować informacje" dotyczące jej synów, zawarte w publikacji. "Od 6. roku życia są członkami klubów narciarskich i uczestniczą w zgrupowaniach i zawodach" - wyjaśniała Emilewicz. "Wraz z mężem chodziliśmy w czasie treningów synów na skiturach - między innymi w Suchem, Małem Cichem - poza granicą stoków narciarskich wyznaczoną przez ogrodzenia. Nie naruszyliśmy rozporządzenia o zamknięciu stoków" - dodała polityczka. Jadwiga Emilewicz podkreślała, że nie trenowała i nie korzystała ze stoku. - Nie interesują mnie za bardzo te wyjaśnienia. To szkodzi Zjednoczonej Prawicy - skomentował Jacek Ozdoba.

Więcej o: