PiS powołało biuro ds. międzynarodowych. Jego szefem został Radosław Fogiel

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości powołano biuro do spraw międzynarodowych - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Jego szefem został wicerzecznik partii rządzącej - Radosław Fogiel.

Jak poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska, poniedziałkowe posiedzenie komitetu politycznego było poświęcone "sprawom statutowym". Podjęto dwie uchwały - pierwsza z nich dotyczyła powołania biura PiS do spraw międzynarodowych, na którego czele stanął wicerzecznik partii Radosław Fogiel.

Zobacz wideo Komentarze po szturmie na Kapitol. Leszczyna: W Polsce mamy Trumpa bis

PiS powołało nowe biuro, które będzie zajmować się sprawami międzynarodowymi. Jego szefem został Radosław Fogiel

Fogiel to nie tylko zastępca Czerwińskiej, ale również poseł partii rządzącej (startował do Sejmu z okręgu radomskiego). Wcześniej był dyrektorem biura poselskiego prezesa PiS oraz radnym sejmiku mazowieckiego.

Członkowie Komitetu Politycznego PiS pochylili się też nad kwestią wyboru Prezesa Zarządu Krajowego Forum Młodych PiS. Na mocy drugiej z podjętych w poniedziałek uchwał został nim dotychczasowy szef partyjnej młodzieżówki Michał Moskal, który od niedawna pełni też funkcję szefa gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

"Oprócz tego były jeszcze podejmowane uchwały w sprawach statutowych, np. w kwestiach członkowskich" - dodała Czerwińska, wspominając w tym kontekście o "osobach, które ubiegają o to, by przywrócić je w prawach członka partii". Nie podała jednak żadnych nazwisk. 

Jarosław Kaczyński w Sejmie Projekt ustawy o mandatach. Poseł PiS: Jestem załamany i wściekły

Więcej o: