Konieczny: Normalność nie wróciła jeszcze niestety. To wymaga ciągłej czujności

W poniedziałek gościem Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl jest Wojciech Konieczny, senator Lewicy i dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.

- Normalność nie wróciła jeszcze niestety. Musimy utrzymywać oddziały tzw. covidowe, gdyż decyzją rządu, właściwie we wszystkich szpitalach, powstały takie oddziały. Stąd jest to naruszenie normalnej pracy szpitali, jest to pewna komplikacja. (...) To wymaga ciągłej czujności, żeby ten wirus nie przedostał się na wszystkie oddziały - powiedział Wojciech Konieczny. Dodał, że w szpitalu, w którym pracuje, ponad jedna trzecia personelu chorowała już na COVID-19.

Odniósł się także do szczepień na koronawirusa. - Tak 60 proc. personelu, który się szczepi, to jest dobry wynik, a dodając tych, którzy przechorowali, miejmy nadzieję, że częściowo się nie pokrywają te osoby, to da to dosyć dużą odporność personelu - stwierdził senator. - Personel będzie bezpieczniejszy, (...) nie będą także pacjenci zagrożeni przez personel - dodał polityk. Konieczny został również zapytany, dlaczego w takim razie około 40 proc. personelu nie chce przyjąć szczepionki. - Część osób nie chce się szczepić z racji, że są uczuleni, że się obawiają. (...) Niektóre oddziały szpitalne nie mają żadnych wątpliwości i wszyscy się szczepią, nie trzeba nic tłumaczyć, a w niektórych, może mniej dotkniętych covidem, personel uważa, że można poczekać. Ale widzę postęp - podkreślił.

***

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie