Prezydent Andrzej Duda: Nie wyobrażam sobie, żebym się zaszczepił przed rodzicami

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do kwestii szczepień na koronawirusa. Zadeklarował, kiedy on sam podda się zabiegowi, wyraził też opinię na temat akcji, w której udział wzięli znani aktorzy i celebryci.

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny odniósł się do kwestii szczepień przeciwko koronawirusowi. W rozmowie z redaktorem naczelnym Interii Piotrem Witwickim zadeklarował, kiedy sam chce poddać się zabiegowi. 

Warszawski Uniwersytet Medyczny, 22 sierpnia 2017Szczepienia poza kolejnością na WUM. Studenci apelują do aktorów

Andrzej Duda: Ozdrowieńcy powinni być szczepieni w ostatniej kolejności.

- Miałem przez internet długie spotkanie z ekspertami w tej dziedzinie, którzy twierdzili, że ozdrowieńcy powinni być szczepieni w ostatniej kolejności. Rząd przygotował pewne reguły, które obowiązują wszystkich i ja też się do nich stosuję. - stwierdził prezydent Andrzej Duda.

Stwierdził, że powinien zostać zaszczepiony wraz z ludźmi w wieku 49 lat. - Jak przyjdzie ten moment, to zostanę zaszczepiony - zadeklarował prezydent. W ogóle nie wyobrażam sobie, żebym został zaszczepiony przed moimi rodzicami. To, że jestem prezydentem, nic tu nie zmienia - dodał. 

Czytaj też: Lista znanych zaszczepionych osób nie będzie opublikowana. Niedzielski: To informacja medyczna

Prezydent o szczepieniach celebrytów: Cwaniactwo, że jak pojawia się możliwość, to się wpychamy

Głowa państwa odniosła się też do głośnej w ostatnich dniach akcji szczepienia aktorów, celebrytów i polityków. Jak zareagował, kiedy dowiedział się, że niektórzy zostali zaszczepieni poza kolejnością? - Pomyślałem, że może niektórzy boją się bardziej. Widać, że w tej obawie pojawia się również cwaniactwo, że jak pojawia się możliwość, to się wpychamy - stwierdził Andrzej Duda.

Przyznał też, że nie zna szczegółowo sytuacji osób, które zostały zaszczepione. - Generalnie jestem przeciwnikiem omijania kolejki. Wszyscy powinniśmy przestrzegać reguł - stwierdził prezydent. 

Grupa katolików napisała do prezydenta Andrzeja Dudy ws. szczepieńGrupa katolików napisała do prezydenta Andrzeja Dudy ws. szczepień

Andrzej Duda o szczepieniach: "Jeśli będę się szczepił, to w ostatniej kolejności"

Prezydent do kwestii szczepień odnosił się wielokrotnie. W wigilię minionych świąt Bożego Narodzenia oświadczył, że on sam, jako ozdrowieniec "jeśli się zaszczepi, to w ostatniej kolejności". - Jeśli tylko będzie taka możliwość, bez odbierania szczepionki komuś bardziej potrzebującemu, oczywiście się zaszczepię, uważam, że tego wymaga w tej sytuacji zdrowy rozsądek - podkreślał.

Wcześniej Andrzej Duda przyznał, że zaszczepi się, choć nie lubi, gdy ktoś "operuje igłą w okolicach ramion, przedramion czy jakiejkolwiek części ciała". 

Zobacz wideo Kiedy uczniowie powinni wrócić do szkół?
Więcej o: