Jest decyzja KBW ws. rekompensat za wybory korespondencyjne. Poczta Polska dostanie 53 mln zł

Krajowe Biuro Wyborcze wypłaci Poczcie Polskiej ponad 53 mln zł rekompensaty w związku z kosztami poniesionymi przy organizacji wyborów korespondencyjnych - podaje PAP. Rekompensatę przyznano także Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Polska Agencja Prasowa, powołując się na informacje z Krajowego Biura Wyborczego, podaje, że we wtorek zostały rozpatrzone wnioski Poczty Polskiej i Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. W lipcu Sejm przyjął ustawę, zgodnie z którą podmioty zaangażowane w organizacje wyborów korespondencyjnych mogą ubiegać się o rekompensaty. 

KBW przyznało rekompensatę Poczcie Polskiej za wybory

PAP podaje, że KBW wyliczyło dla Poczty Polskiej rekompensatę w wysokości 53 mln 205 tys. 344 zł. Za niezasadną uznano kwotę w wysokości 17 mln 91 tys. 961 zł. Z kolei Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych otrzyma 3 mln 245 tys. 61 zł. Za niezasadną uznano kwotę w wysokości 959 tys. 264 zł. 

Zobacz wideo Sasin mówi o braku woli pracy części lekarzy. Arłukowicz: To jest skandal

W lipcu Prawo i Sprawiedliwość złożyło poprawkę do tej ustawy dotyczącą majowych wyborów, które ostatecznie się nie odbyły. Mówi ona o tym, że instytucje, które na polecenie premiera brały udział w organizacji wyborów korespondencyjnych, będą mogły zwrócić się do szefa Krajowego Biura Wyborczego z wnioskiem o rekompensatę na pokrycie kosztów. W grudniu rząd zdecydował o przyznaniu KBW środków z ogólnej rezerwy budżetowej, które miały sfinansować rekompensaty podmiotów, organizujących wybory

Więcej o: