Andrzej Duda wygłosił noworoczne orędzie. "Czekają nas kolejne wyrzeczenia"

"Nowy 2021 rok będzie czasem stopniowego powrotu do normalnego życia. Nadzieję daje nam Narodowy Program Szczepień. Ufamy, że szczepionka pozwoli uporać się z pandemią i pomoże nam wrócić do normalności" - mówił prezydent Andrzej Duda w noworocznym orędziu. Jak dodał, weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień, a szczepionka jest "skuteczna i bezpieczna".

"Był to rok pełen wyrzeczeń, dramatów i cierpienia. Z głębokim współczuciem obejmuję myślą rodziny pogrążone w smutku po stracie bliskich. Niech nowy rok przyniesie Państwu pocieszenie i ukojenie" - mówił prezydent Andrzej Duda w noworocznym orędziu wygłoszonym w czwartek wieczorem.

Jak dodał, "my, Polacy, wykazaliśmy się olbrzymią determinacją i poświęceniem". "Pokazaliśmy to, co w nas najlepsze: solidarność, życzliwość, gotowość do współpracy, zrozumienie. Wszystkim Państwu, drodzy Rodacy, serdecznie za to dzisiaj dziękuję" - zaznaczył Andrzej Duda. 

Życzenia na nowy rok 2021 - zdjęcie ilustracyjneŻyczenia noworoczne 2021. Krótkie rymowanki i wierszyki na nowy rok

Prezydent podziękował lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, diagnostom i wszystkim służbom medycznym, żołnierzom Wojska Polskiego i funkcjonariuszom innych służb mundurowych, wolontariuszom, nauczycielom i przedsiębiorcom.

Uratowanie milionów miejsc pracy Polek i Polaków to jeden z największych sukcesów tego mijającego roku. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom – dzięki przeznaczeniu ponad 100 miliardów złotych na pomoc dla polskich firm – udało się mimo kryzysu nie dopuścić do powrotu masowego bezrobocia. Działania te muszą być kontynuowane w nadchodzącym roku, szczególnie w odniesieniu do branż, które zostały najmocniej dotknięte skutkami pandemii

- przekonywał Andrzej Duda.

Polityk podziękował też Polakom za udział w tegorocznych wyborach prezydenckich. Jak stwierdził, "rekordowa frekwencja daje silny demokratyczny mandat".

 

Noworoczne orędzie Andrzeja Dudy

Andrzej Duda w swoim orędziu zapowiedział, że czekają nas "kolejne wyrzeczenia podczas najbliższych miesięcy i trudnych zmagań z epidemią".

Rozpoczęliśmy właśnie narodową kwarantannę. Podejmujemy ten wysiłek, bo wiemy, że tylko zdecydowane działania zahamują rozwój epidemii. Jesteśmy mądrym, odpowiedzialnym narodem i jestem przekonany, że ze zrozumieniem podejdziemy do niezbędnych ograniczeń, kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas. (...) Ufamy, że szczepionka pozwoli uporać się z pandemią i pomoże nam wrócić do normalności

- mówił.

Zdjęcie ilustracyjneCzy szczepionki są bezpieczne? WHO odpowiada na najważniejsze pytania

Prezydent dodał też, że "od wielu miesięcy angażował się w działania, które miały zapewnić Polakom szybki dostęp do szczepień przeciwko COVID-19". Zaapelował, by skorzystać ze szczepionki i wskazał, że jest "skuteczna i bezpieczna". Zapowiedział, że sam weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień.

Andrzej DudaAndrzej Duda: Oczywiście ja także poddam się szczepieniu na COVID

Witamy nowy 2021 rok z nadzieją. Ufamy, że będzie lepszy. Wkraczamy w niego mądrzejsi o trudne doświadczenia. Musieliśmy zmienić nasze przyzwyczajenia i zachowania. Życie codzienne w czasach pandemii mocniej niż dotychczas uświadomiło nam, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem. Dlatego jest to także czas wielkiej serdeczności, otwartości, gotowości do niesienia pomocy i wsparcia drugiemu człowiekowi. Życzę Państwu, żeby to dobro pozostało z nami i w nas także po zakończeniu pandemii

- zaznaczył Andrzej Duda.

Zobacz wideo Pandemia, wybory, protesty - podsumowanie roku 2020
Więcej o: