TVP publikuje materiał o inwestycji PKP. Komisja Europejska odpowiada: 1,4 mld zł to fundusze UE

Tvp.info opublikowało tekst na temat "inwestycji za ponad 1,7 mld zł" realizowanej przez PKP. "Warto dodać brakującą w Państwa materiale informację, że 1,4 mld zł z łącznej sumy 1,7 mld zł to fundusze UE" - napisała w odpowiedzi na materiał Komisja Europejska.

W środę na portalu tvp.info opublikowano tekst pod tytułem "Trzynastometrowa tarcza drąży tunel w Łodzi. 'To będzie kolejowe metro'". W artykule poinformowano, że rozpoczęło się drążenie tuneli kolejowych, których zadaniem będzie połączenie dworca Łódź Fabryczna z dworcami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec. Przytoczono wypowiedzi ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka czy prezesa PKP Ireneusza Merchela. "Inwestycja za ponad 1,7 mld zł realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe" - napisali autorzy tekstu. Tak też materiał podpisano na twitterowym koncie tvp.info.

Komisja Europejska komentuje materiał TVP

Na portalu społecznościowym do tej informacji postanowiła odnieść się Komisja Europejska. "Warto dodać brakującą w Państwa materiale informację, że 1,4 mld zł z łącznej sumy 1,7 mld zł to fundusze UE. Cieszymy się, że inwestycja przyczyni się do rozwoju nie tylko Łodzi, ale także całego regionu łódzkiego" - napisała.

W czwartek rano taką informację można znaleźć również na końcu tekstu: "Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wynosi ponad 1,7 mld zł, z czego ponad 1,4 mld zł to dofinansowanie wspólnotowe".

Przypomnijmy, 21 grudnia w "Wiadomościach" TVP został wyemitowany materiał na temat Gwiazdy Betlejemskiej. Do zilustrowania wykorzystano fragment filmu "Żywot Briana" grupy Monty Pythona, który parodiuje wizytę Trzech Króli u Jezusa. Fragment ten mogli zobaczyć jedynie telewidzowie. W sieci, na stronie TVP, zamieszczono materiał Kingi Kwiecień już bez kontrowersyjnej sceny.

Fragment filmu 'Żywot Briana' w 'Wiadomościach' TVP Parodia wizyty Trzech Króli w TVP. Pokazano scenę z "Żywotu Briana"

Zobacz wideo Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci w Lublinie. Jego zachowanie nagrał miejski monitoring
Więcej o: