"Sylwester Marzeń". Rząd znów zmienił przepisy. Umożliwią pracownikom TVP nocowanie w hotelach

W środę wieczorem ukazała się kolejna nowelizacja rozporządzenia, które umożliwi pracownikom TVP korzystanie z usług hotelowych podczas organizowanego w Ostródzie "Sylwestra Marzeń". To już drugi raz, gdy rząd w ostatniej chwili zmienia przepisy w tej kwestii - w poprzednim rozporządzeniu pojawił się jednak błąd, który sprawiał, że zmiana nie obejmowała Telewizji Polskiej.

Zgodnie z nowymi restrykcjami, które weszły w życie 28 grudnia wraz z tzw. narodową kwarantanną, pokoje hotelowe mogą wynajmować wyłącznie medycy, służby mundurowe, dyplomaci czy pacjenci szpitali specjalistycznych. Jeszcze w niedzielę, w ostatniej chwili przed wejściem obostrzeń, rząd przygotował rozporządzenie, które umożliwiło korzystanie z usług hotelowych pracownikom mediów - wskazano wówczas, że dotyczy to osób pracujących dla nadawców, którzy posiadają koncesję (powołano się na art. 33 ustawy medialnej).

Zobacz wideo Wizjoner, poliglota, "o takie Polskie walczył"! Portret Jacka Kurskiego

Czytaj też: Nie cichną kontrowersje wokół "Sylwestra Marzeń" TVP. Rząd w ostatniej chwili zmienił rozporządzenie

"Sylwester Marzeń". Rząd po raz kolejny zmienił przepisy. Tym razem umożliwią pracownikom TVP nocowanie w hotelach

Już w kontekście pierwszej, wprowadzonej przez rząd w niedzielę poprawki w środowisku dziennikarskim wskazywano, że powstała ona specjalnie po to, by umożliwić pracownikom TVP nocowanie w hotelach podczas "Sylwestra Marzeń", organizowanego przez stację w Ostródzie. Komentujący szybko zwrócili uwagę, że znowelizowany przez rząd przepis mija się z celem i wcale nie pomoże telewizji Jacka Kurskiego, bo TVP... koncesji nie posiada. "Pracownicy TVP nie mają prawa nocować w hotelach np. przy przygotowywaniu imprezy sylwestrowej, bo TVP nie ma koncesji na telewizję naziemną" - zauważył dziennikarz Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". 

Teraz - jak informuje Onet - rząd naprawił swój błąd. W środę wieczorem ukazała się kolejna nowelizacja rozporządzenia - tym razem odnosi się ona wprost do "jednostek publicznej radiofonii i telewizji", więc pracownicy TVP będą mogli bez przeszkód nocować w hotelach w ramach przygotowywanej przez stację imprezy. Jak wskazano w uzasadnieniu, zmiana przepisów była podyktowana potrzebą "usunięcia ewentualnych wątpliwości odnośnie do równego traktowania nadawców prywatnych i publicznych". 

Czytaj też: Kurski: Sylwester Marzeń TVP jest jak prąd, gaz, woda. Jak jedzenie, jak powietrze. Upragniony

Więcej o: