Szymon Hołownia odpowiada na słowa Jarosława Kaczyńskiego. "Nie mamy żadnego dealu z PO"

- Nie mamy żadnego dealu ani układu z PO - tak Szymon Hołownia odpowiada na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że jego zdaniem po stronie opozycji tworzy się "nowy układ", który ma pozbawić Prawo i Sprawiedliwość władzy.

Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia w programie "Tłit" w Wp.pl skomentował ostatnią wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" oceniał sytuację na scenie politycznej i stwierdził, że tworzy się na niej "stary-nowy" układ, który ma na celu pozbawienie Prawa i Sprawiedliwość władzy. - Pytanie, czy jest prawdą, że to układ z Hołownią, że oni mają wypchnąć lewicę, a Hołownia ma zająć miejsce na centrum - dywagował Kaczyński. W rozmowie z "Rz" zaznaczył też, że PiS zamierza "utrzymywać prawą flankę", a Platformę Obywatelską oskarżył o "lewacki ekstremizm".

Czytaj też: Kaczyński w wywiadzie dla "Rz". "Utrzymujemy prawą flankę. PO poszła w stronę lewackiego ekstremizmu"

 Hołownia odpowiada Kaczyńskiemu. "Nie mamy dealu z PO"

 Nie mamy żadnego dealu z PO. Oczywiście rozmawiam z bardzo różnymi aktorami ze sceny politycznej, ze wszystkich możliwych ugrupowań poza Konfederacją i znaczną częścią Zjednoczonej Prawicy, ale nie mamy żadnego dealu, układu 

- powiedział w rozmowie z Wp.pl.

Rozumiem, że pan prezes Kaczyński lubi podzielić się różnymi plotkami, które krążą po mieście. Ale zdumiało mnie w tym wywiadzie, że człowiek, który odpowiada za bezpieczeństwo nas wszystkich, nie ma nic do powiedzenia nt. bezpieczeństwa, tylko przekłada te swoje pionki na partyjnym szachownicach

- dodał. Zapytany o ewentualne rozmowy z niektórymi politykami Zjednoczonej Prawicy, odparł: -Moje chrześcijańskie i ludzkie serce jest otwarte na wszelkie rozmowy. Jeżeli pojawiłaby się okoliczność do rozmowy, chętnie porozmawiam z każdym. Ale nie z każdym jest o czym rozmawiać.

Zobacz wideo PiS przegrało głosowanie, Gliński do Witek: "Elżbieta, jest prośba szefa"
Więcej o: