Ziobro chce uchylenia immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus. Chodzi o "złośliwe przeszkadzanie" we mszy

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do marszałek Sejmu Elżbiety Witek wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus - podała Prokuratura Krajowa. Prokuratura chce podstawić posłance Lewicy zarzuty "złośliwego przeszkadzania" w wykonywaniu aktów religijnych oraz obrażania uczuć religijnych.

Prokuratura Krajowa na swojej stronie internetowej stwierdza, że chodzi o "bulwersujące zdarzenie", do którego doszło "podczas porannej Mszy Świętej".

"W trakcie nabożeństwa do kościoła [pw. św. Jakuba w Toruniu - red.] weszła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus ze swoim mężem. Podeszli pod ołtarz, po czym stojąc przodem do wiernych, prezentowali proaborcyjne transparenty o treści 'Kobieto! Sama umiesz decydować' oraz 'Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką'" - czytamy na stronie PK.

Zawiadomienie na posłankę Lewicy

Prokuratura podała, że po incydencie w kościele wpłynęło szereg zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. Z informacji Polskiej Agencji Prasowej, cytowanej przez Polsat News, wynika, że jednym z podmiotów, który złożył doniesienie do prokuratury, jest toruńska kuria. Kapłani oraz uczestnicy mszy mieli zeznać, że zachowanie posłanki i jej męża uniemożliwiło im normalne uczestnictwo w nabożeństwie.

Scheuring-Wielgus poinformowała, że odniesie się do sprawy po zapoznaniu się z pismem prokuratury.

Prokuratura Krajowa podała, że za "złośliwe przeszkadzanie" w wykonywaniu aktów religijnych oraz obrazę uczuć religijnych posłance może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Scheuring-Wielgus do Ziobry: Zjechał pan na poziom mniej niż zero
Więcej o: