Byli zastępcy Jadwigi Emilewicz szybko znaleźli zatrudnienie w państwowych spółkach

Krzysztof Mazur i Robert Nowicki byli zastępcami Jadwigi Emilewicz w Ministerstwie Rozwoju. Według ustaleń Onetu, po odejściu z resortu szybko znaleźli zatrudnienie w spółkach Skarbu Państwa.

Pod koniec września 2020 roku z Ministerstwa Rozwoju odeszła Jadwiga Emilewicz, a razem z nią z pracy zrezygnowali jej zastępcy: Krzysztof Mazur i Robert Nowicki. Jak informuje Onet, pierwszy z mężczyzn znalazł pracę w PKO BP, kierowanym przez Zbigniewa Jagiełłę i bliskiego znajomego Mateusza Morawieckiego. Robert Nowicki z kolei został powołany do rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zobacz wideo Tarcia w rządzie. "Bez Jarosława Kaczyńskiego mogłoby być gorzej"

Byli zastępcy Jadwigi Emilewicz zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa

Krzysztof Mazur był szefem Klubu Jagiellońskiego. Od 2015 roku jest też członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie. Pracę w ministerstwie rozwoju zaczął po tym, jak w 2019 roku nie udało mu się dostać do Senatu. Startował wtedy z Krakowa z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, ale przegrał z Bogdanem Klichem z KO.

Po odejściu z resortu Krzysztof Mazur szybko znalazł zatrudnienie w PKO BP jako doradca Zbigniewa Jagiełły. Pracę dostał 12 października, w tym samym dniu, w którym Mateusz Morawiecki przyjął jego rezygnację z funkcji wicepremiera. W banku ma zajmować się projektami strategicznymi i społecznymi. Propozycja zatrudnienia miała wypłynąć od samego prezesa banku, z którym Mazur zna się od co najmniej 2013 roku.

Poseł Janusz KowalskiPrześwietlili finanse posła. Kowalski zarobił setki tysięcy złotych

Jak ustalił Onet, nowe zatrudnienie jeszcze szybciej znalazł drugi były doradca Emilewicz. Robert Nowicki już 6 października został powołany przez Mateusza Morawieckiego do rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego. Na czele BGK stoi Beata Daszyńska-Muzyczka, która współpracowała z premierem w banku BZ WBK (potem Santander Polska). 16 listopada Rada ds. Spółek Skarbu Państwa zaopiniowała kandydaturę Roberta Nowickiego do pracy w kolejnej państwowej firmie. Portalowi nie udało się jednak ustalić, o którą konkretnie firmę chodzi.

Robert Nowicki został zatrudniony w Ministerstwie Rozwoju w 2016 roku. Najpierw pracował jako ekspert, potem zastępca dyrektora departamentu i wiceminister. Zasiadał też w radach nadzorczych Agencji Rozwoju Przemysłu i zarządcy Stadionu Narodowego PL2012+.

Jadwiga EmilewiczJadwiga Emilewicz o aborcji: Demokracja jest od bronienia najsłabszych

Więcej o: